MENÜ

Orijinal Yoga Sistemi ile bakış açınızı değiştirin! (Uygulamalı video)

Uzman Yoga Antrenörü Pelin Duman tarafından hazırlanan “Bakış Açısını Değiştirmek İçin Yoga” videosundaki Orijinal Yoga Sistemi teknikleri sayesinde yaşamınıza yepyeni bir bakış açısı katabilir, daha pozitif ve sağlıklı bir yaşama merhaba diyebilirsiniz.

12 Kasım 2020, Perşembe 11:58 Son Güncelleme:
- A +

Günümüzde birçok kişi sağlıklı ve mutlu bir yaşam istiyor ve bunun yollarını arıyor. İçinde bulunduğumuz Covid-19 sürecinde bedensel olarak daha az hareket etmenin getirdiği fiziksel sorunları aşmak, oluşan gerginlik ve stresi ortadan kaldırmak için Uluslararası Yoga Federasyonu’na (UYF) üye uzman antrenörler, herkesin evlerinde rahatlıkla uygulayabileceği Orijinal Yoga Sistemi tekniklerinden oluşan faydalı videolar hazırlıyor.

Uzman Yoga Antrenörü Pelin Duman tarafından hazırlanan “Bakış Açısını Değiştirmek İçin Yoga” videosundaki Orijinal Yoga Sistemi teknikleri sayesinde yaşamınıza yepyeni bir bakış açısı katabilir, daha pozitif ve sağlıklı bir yaşama merhaba diyebilirsiniz. 

Orijinal Yoga Sistemi videolarının danışmanlığını Uluslararası Yoga Federasyonu Başkanı Akif Manaf yapıyor. UYF Başkanı Manaf, Orijinal Yoga Sistemi ile ilgili şu noktalara dikkat çekiyor: “Gerçek Yoga yani Orijinal Yoga Sistemi, evrensel bir spordur. Tüm sporların hem atası hem de anasıdır. Yeryüzünde mevcut olan tüm sporlar yoga temelinin üzerine oturur. Sekiz basamaklı Orijinal Yoga Sistemi’nin üçüncü basamağı Asana olarak adlandırılan duruşlardan oluşur. Asanalar, tam fiziksel ve zihinsel rahatlamaya ulaşmak için bedeni ve zihni uyumlu bir şekilde harmanlar. Orijinal Yoga Sistemi’ndeki duruşların düzenli uygulanması fizyolojik sistemi tümüyle gençleştirir. Asanalar sağlık, güzellik, güç, dayanıklılık, hafiflik, aydınlık, sinirsel dinginlik ve mutluluk verir. Omurga esnekliğini artırır, bağışıklık sistemini güçlendirir. Düzenli uygulama mükemmellik getirir. Orijinal Yoga Sistemi’nde yer alan duruşlar aşama aşama, belirli bir sırada ve uzman eşliğinde uygulandığında beden ve ruh sağlığına çok önemli yararlar sağlar. Etkili olmalarının en büyük sebebi, doğru nefes ve konsantrasyon eşliğinde uygulanmalarıdır.”

UYF Başkanı Akif Manaf, “Bakış Açısını Değiştirmek İçin Yoga” videosundaki duruşların faydalarını ise şu şekilde anlattı: “Bu videoda fiziksel ve zihinsel dengeyi güçlendiren, hayata karşı pozitif bir bakış açısı geliştirmeyi sağlayan çok özel Orijinal Yoga Sistemi teknikleri yer almaktadır. Videoda uygulanan teknikler sinir sisteminin rahatlamasına, gerilim ve endişelerin uzaklaştırılmasına destek olmaktadır. Bu uygulamalar ile içsel uyum ve denge hissi gelişmekte, böylece kişi kendini sakin, huzurlu, mutlu ve güçlü hissetmektedir.” 

Uzman Yoga Antrenörü Pelin Duman, duruşları uygularken bedeni zorlamadan çalışılmasının önemini vurguladı. Duman, “Videodaki teknikleri düzenli bir şekilde uygulayarak yeni bakış açıları kazanabilecek, yaşamınıza yepyeni renkler katabileceksiniz.” diyerek herkesi mutlu ve sağlıklı bir yaşamın anahtarı olan Orijinal Yoga Sistemi tekniklerini uygulamaya davet etti. 

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...