Organize işler bunlar!

Fenerbahçe, Efes'le yaşanan doping tartışmalarında iddiasını bir adım daha ileri taşıdı: “Bunun ardında kolektif bir ekip çalışmasının olduğu aşikar”

06 Ekim 2009, Salı 04:30 Son Güncelleme:
- A +
Organize işler bunlar!

Beko Basketbol Ligi final serisinin son maçında Efes Pilsen’in yıldızı Kerem Gönlüm’de doping çıkmasının yarattığı tartışmalarda son nokta. Fenerbahçe’nin yaptığı açıklamaya yanıt veren Kerem’in, asbaşkan Şekip Mosturoğlu ile ilgili sarfettiği sözlere, dün resmi siteden yanıt verildi. “Kerem’in, asbaşkanımız Şekip Mosturoğlu ile ilgili yaptığı açıklamaları büyük bir üzüntü ve şaşkınlıkla karşılıyoruz” denilen açıklamada, şu görüşlere yer verildi: “Öncelikle basın açıklamamızın, asbaşkanımız Mosturoğlu’nun kişisel açıklamaları olmadığını, kulübümüzün resmi görüşü olduğunu belirtmeliyiz. Bu itibarla Kerem Gönlüm’ün, ‘haddi aştığı’ ifadesi, Fenerbahçe’nin kurumsal kimliğine yönelik bir saldırıdır. Kerem’i kulübümüze yaptığı bu saygısızlık nedeniyle şiddetle kınıyoruz.

Yavuz hırsız benzetmesi
Aynı maddeye bir diğer Efes oyuncusu Kasun’da rastlanmasının ardından olayın ‘bireysel olmadığı’ yönünde ciddi şüpheler mevcutken, Kerem Gönlüm’ün talihsiz açıklamalarını, ‘yavuz hırsız ev sahibini bastırır’ atasözümüz çerçevesinde, tebessümle karşılıyoruz. Kerem’in beklediği hukuki sürecin sonu bellidir. Aynı maddeyi kullananların aldığı cezalar net bir şekilde bilinmektedir.” Açıklamanın son bölümündeki sözler ise, iddiaların bir adım daha ileri taşındığını gösterdi: “Bu olayın birden fazla sporcunun yasaklı madde kullandığı, ardında kolektif bir ekip çalışmasının olduğu, son yılların en önemli spor skandallarından biri olduğunu bir kez daha önemle belirtmek istiyoruz. Bu skandalın büyüklüğü ve sonuçları, etrafa bağırıp çağırarak, konuyu yan yollara taşıyarak azaltılamayacak boyuttadır. Efes’in konuyla ilgili her adımı, federasyon yargı kurullarının vereceği cezai kararlardan daha önemli ve değerlidir.”

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...