Namaza başladı

F.Bahçe-İstanbul B.Şehir lig maçında ve Beşiktaş-İstanbul B.Şehir Türkiye Kupası final karşılaşmasında şike yapmakla suçlanan İbrahim Akın, Metris'te namaza başladı.

09 Eylül 2011, Cuma 16:30
- A +
Namaza başladı

F.Bahçe maçı öncesi Erzurumlu İmam Ahmet Kangı'yı arayarak, 'Hocam, şike karşılığı para teklif ediyorlar. Alsam caiz midir?' diye soran Akın, 'Şike parasını al, kurban kesersin' diye fetva almıştı. Bu konuşmalar dinlemeye takılınca imam Ahmet Kangı'nın da ifadesine başvurulmuştu.

ÖNCE İTİRAF SONRA İTİRAZ

Bu konuşmaların ortaya çıkması üzerine İbrahim, savcılıktaki ifadesinde şike yaptığını itiraf etmiş ancak daha sonra savcının kendisine, 'serbest kalacaksın' diye kandırdığını öne sürüp, bu ifadelerini değiştirmişti.

İDMANLARI AKSATMIYOR

CEZAEVİNDEKİ ilk günlerinde çok suskun olan İbrahim Akın'ın son dönemde de namaza başladığı öğrenildi. Akın'ın 5 vakit namazını hiç geçirmediği konuşuluyor. İbrahim Akın'la birlikte tutuklu bulunan bir başka şike sanığı Sivasspor kalecisi Korcan Çelikay ise kendini spora vermiş. Genç file bekçisi sürekli antrenman yaparak formunu koruyor. İlk 15 gün sürekli ağlayan ancak arkadaşlarının desteğiyle geçirdiği zor dönemi atlatan Korcan, serbest kalma umuduyla kendini hazır tutmaya çalışıyor.

Kaynak: Akşam Gazetesi

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...