Muhteşem dönüşü yapamadı!

Sağlık ve sakatlık sorunları nedeniyle 2008'den bu yana mindere çıkamayan Olimpiyat, Dünya ve Avrupa Şampiyonu güreşçimiz Ramazan Şahin beklenen dönüşü yapamadı. Şahin, ikinci turda Belarus'lu rakibine elendi.

19 Eylül 2011, Pazartesi 02:00
- A +
Muhteşem dönüşü yapamadı!

2006’da Türk vatandaşlığına geçirilen, 2008’de de Türkiye adına hem Olimpiyat hem Dünya hem de Avrupa Şampiyonu olan Ramazan Şahin’den beklenen sonuç gelmedi. 2008’den sonra yaşadığı ciddi mide rahatsızlığı ve ardından yaşadığı sakatlık yüzünden uzun süredir müsabakalara çıkamayan 27 yaşındaki güreşçi, madalya umudu olarak gördüğü 2011 Dünya Şampiyonası’ndan da erken elendi. Serbest stilde 66 kiloda mindere çıkan Şahin, ilk turda Kanadalı rakibini Haislan’ı rahat yenerken, ikinci turda Belarus’lu Shabanau’ya takıldı. İlk devreyi milli sporcu 1-0 geride tamamlarken, 0-0 biten ikinci devrenin sonunda kural gereği bacak bağlama pozisyonu yapıldı ve Belaruslu sporcu, bacak bağlama pozisyonunu puanla tamamlayarak galibiyete gitti.

İtirazlar kabul edilmedi

Bacak bağlama pozisyonunda Türk antrenörler, Şahin’in iki dizinin yere değmesine rağmen Belaruslu güreşçinin Şahin’i bloke edemediği gerekçesiyle puan almaması gerektiğini ve puanın Türkiye’ye verilmesini istedi.  Ancak kabul edilmedi. Şahin’in bir sonraki turda rakibinin İranlı olduğunu ve İranlı başhakemin yanlı karar verdiğini savunan Türk teknik heyetinin itirazları sonuç vermedi.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...