Migren nedir, migren nasıl geçer? Orijinal Yoga Sistemi ile migren ağrılarına son!

Migren nedir, belirtileri nelerdir? Migrene ne iyi gelir? Üst üste 6. kez Dünya Yoga Şampiyonu olan Merve Tanrıverdi tarafından hazırlanan “Migren için Yoga” videosu ile günümüzün en sık rastlanan rahatsızlıklarından birisi olan migren ağrılarından kurtulmak mümkün. Orijinal Yoga Sistemi’ne ait tekniklerden oluşan bu pratik video sayesinde kendinize gün içinde yarım saat gibi kısa bir zaman dilimi ayırarak oluşan fiziksel, zihinsel gerginliği ve migren ağrılarını giderebilirsiniz.

26 Ağustos 2020, Çarşamba 15:44 Son Güncelleme:
- A +

Günümüzde birçok kişi sağlıklı ve mutlu bir yaşam istiyor ve bunun yollarını arıyor. İçinde bulunduğumuz Covid-19 sürecinde bedensel olarak daha az hareket etmenin getirdiği fiziksel sorunları aşmak, oluşan gerginlik ve stresi ortadan kaldırmak için Uluslararası Yoga Federasyonu’na üye uzman antrenörler, herkesin evlerinde rahatlıkla uygulayabileceği Orijinal Yoga Sistemi tekniklerinden oluşan faydalı videolar hazırlıyor.

Üst üste 6. kez Dünya Yoga Şampiyonu olan Merve Tanrıverdi tarafından hazırlanan “Migren için Yoga” videosu ile günümüzün en sık rastlanan rahatsızlıklarından birisi olan migren ağrılarından kurtulmak mümkün. Orijinal Yoga Sistemi’ne ait tekniklerden oluşan bu pratik video sayesinde kendinize gün içinde yarım saat gibi kısa bir zaman dilimi ayırarak oluşan fiziksel, zihinsel gerginliği ve migren ağrılarını giderebilirsiniz.

Orijinal Yoga Sistemi videolarının danışmanlığını Uluslararası Yoga Federasyonu Başkanı Akif Manaf yapıyor. UYF Başkanı Manaf, Orijinal Yoga Sistemi ile ilgili şu noktalara dikkat çekiyor: “Gerçek Yoga yani Orijinal Yoga Sistemi, evrensel bir spordur. Tüm sporların hem atası hem de anasıdır. Yeryüzünde mevcut olan tüm sporlar yoga temelinin üzerine oturur. Sekiz basamaklı Orijinal Yoga Sistemi’nin üçüncü basamağı Asana olarak adlandırılan duruşlardan oluşur. Asanalar, tam fiziksel ve zihinsel rahatlamaya ulaşmak için bedeni ve zihni uyumlu bir şekilde harmanlar. Orijinal Yoga Sistemi’ndeki duruşların düzenli uygulanması fizyolojik sistemi tümüyle gençleştirir. Asanalar sağlık, güzellik, güç, dayanıklılık, hafiflik, aydınlık, sinirsel dinginlik ve mutluluk verir. Omurga esnekliğini artırır, bağışıklık sistemini güçlendirir. Düzenli uygulama mükemmellik getirir. Orijinal Yoga Sistemi’nde yer alan duruşlar aşama aşama, belirli bir sırada ve uzman eşliğinde uygulandığında beden ve ruh sağlığına çok önemli yararlar sağlar. Etkili olmalarının en büyük sebebi, doğru nefes ve konsantrasyon eşliğinde uygulanmalarıdır.”

UYF Başkanı Akif Manaf, “Migren için Yoga” videosundaki duruşların ve nefes tekniğinin faydalarını ise şu şekilde anlattı: “Bu videoda migren ağrılarına çok iyi gelen, çok özel Orijinal Yoga Sistemi teknikleri yer almaktadır. Videodaki nefes tekniği ile migren, baş, kulak ve boğaz ağrıları giderilmektedir. Duruşlar ile sempatik ve parasempatik sinir sistemleri dengelenmektedir. Kafatası sinirleri canlanmakta ve kuvvetlenmektedir. Sinir sistemi gevşemekte, zihinsel fonksiyonlar güçlenmekte ve konsantrasyon artmaktadır. Bu duruşlar omuz, boyun ve sırttaki sertleşmeleri gidermekte, boyun ve omuzlar etrafında kan dolaşımı hızlanmaktadır. Baş aşağı yapılan duruş ile beyin fonksiyonları canlanmaktadır.” 

Üst üste 6. kez Dünya Yoga Şampiyonu olan Merve Tanrıverdi, videonun her gün uygulanabileceğini belirterek, duruşları uygularken bedeni aşırı zorlamadan çalışılmasının önemine dikkat çekti. Tanrıverdi “Bu video migren ağrılarından kurtulmak isteyen herkese çok iyi gelecek” diyerek herkesi sağlıklı yaşamın anahtarı olan Orijinal Yoga Sistemi tekniklerini uygulamaya davet etti.  

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...