Man$imov

1,5 milyar Dolar serveti bulunan Mübariz Mansimov, Demirören'e tam destek ve garanti verdi: 30 milyon Dolar, artı dünya çapında süper bir yıldız futbolcu.

04 Kasım 2009, Çarşamba 04:30
- A +
Man$imov

Beşiktaş’ın başkan adaylarından Murat Aksu ile birlikte hareket ettiği ileri sürülen Azeri işadamı Mübariz Mansimov da, dün oynanan Wolfsburg maçını izleyenler arasındaydı. Mansimov’un, Başkan Yıldım Demirören’le locada sohbet ettiği ve önemli kararların alındığı ifade edildi. Forbes tarafından Türkiye’nin en zengin 7. kişisi olan 41 yaşındaki Mansimov’un, “Seçimlerde Demirören’in yanındayım. Türkiye temsilcim de yönetime destek verecek. Bundan sonra Beşiktaş’ta daha aktif rol alacağım. Maddi konularda tüm kapıları, Siyah-Beyazlılar için ardına kadar açacağım” dediği öğrenildi.

Futbola ilgisi çok
Ülkesindeki Khazar Lankaran Takımı’nın da sahibi olan ve futbola son derece büyük ilgi gösteren Azeri işadamının kişisel serveti 1,5 milyar Dolar civarında. Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yaptığı Palmali Grubu’nun toplamda 48 şirketi bulunuyor. Mansimov, sahibi olduğu 129 gemi ile deniz taşımacılığında da ilk beşte yer alıyor. Demirören’e 30 milyon Dolar, artı tüm masraflarını üstleneceği bir dünya yıldızının sözünü veren Mansimov’un bu atılımı, camiayı heyecanlandırmış durumda.

İşte Mansimov ve Palmali Grubu
* Serveti 1,5 milyar Dolar * Çalışan sayısı 45 bin * Gemi sayısı 129 * Khazar Lankaran Takımı’nın sahibi * 2006’daki ciro 3 milyar Dolar * Rusya petrollerinden aldığı pay yüzde 75 * Azerbaycan’daki süt ürünleri fabrikasının değeri 20 milyon Euro

Orhan Yıldırım

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...