Kürekler asırlık yarış için Haliç'te...

İngilizler'in ünlü klasiğinden yola çıkan Koç ve Kadir Has Üniversitesi sporcularının Haliç'teki büyük rekabetinden Koç Üniversitesi üstün çıkan taraf oldu.

08 Ekim 2011, Cumartesi 13:53
- A +

İngiltere'de yaklaşık iki asırdır Oxford ve Cambridge Üniversiteleri arasında Times nehrinde yapılan ve dünyanın en prestijli organizasyonu olarak anılan kürek yarışının aynısı Kadir Has ve Koç Üniversitesi'nin kürek takımları arasında Haliç'te gerçekleştirildi. Başlangıç noktasının Rahmi Koç Müzesi, bitiş noktasının ise Kadir Has Üniversitesi olarak belirlendiği yarışta sporcular 2 bin 500 metre kürek çekti. Yarışın sonunda Koç Üniversitesi açık ara farkla birinciliği göğüslerken, organizasyonun sürpriz konuğu ise ünlü oyuncu Emre Kızılırmak oldu. "Aşk bir hayal" dizisiyle tanınan oyuncu ve şimdilerde "Memoli" dizisiyle adından söz söz ettiren Kızılırmak, Kadir Has Üniversitesi'nde yüksek lisans yaptığını Üniversite'nin kendisini izleyici olarak yarışa davet ettiğini söyledi. Geçmişte basketbol sporuyla ilgilendiğini belirten ünlü oyuncu bu tip sporlara katılımın daha fazla olması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Duygu Gülen

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.