Kostas Sloukas: Bahanelere sığınmıyoruz

Turkish Airlines EuroLeague Final Four'unda temsilcilerimiz Fenerbahçe Beko ile Anadolu Efes karşı karşıya gelecekken Fenerbahçe'nin Yunan yıldızı Kostas Sloukas, "Bahanelere sığınmıyoruz. En büyük hedefimiz olan finale ulaşmak adına savaşmalıyız" dedi.

15 Mayıs 2019, Çarşamba 06:01 Son Güncelleme:
- A +
Kostas Sloukas: Bahanelere sığınmıyoruz

Turkish Airlines EuroLeague Final Four’unda temsilcilerimiz Fenerbahçe Beko ile Anadolu Efes, karşı karşıya gelmeye hazırlanıyorlar. Fenerbahçe Beko’nun oyun kurucularından Kostas Sloukas, zorlu maç öncesi FANATİK’e açıklamalarda bulundu.

Yunan yıldız, final adına 40 dakika boyunca savaşmaları gerektiğini ifade etti.

'Hedefimiz finale yükselmek'

- Fenerbahçe Beko olarak EuroLeague'in yeni sisteminde galibiyet rekorunu kırdınız. Geride kalan sezona ilişkin düşüncelerin neler?

EuroLeague'in yeni sistemindeki en iyi dereceyi elde ederek şu ana kadar iyi bir iş çıkardık. Ama bizim için en önemli şey, sezon öncesindeki hedefimiz olan finale yükselebilmek. Cuma günkü maça hazır olmamız gerekiyor.

'İlk Final Four'um gibi'

- Yeniden Final Four'da olmak sana neler hissettiriyor?

Her seferinde söylediğim şekilde ilk Final Four'um gibi hissediyorum. Aynı heyecanı yaşıyorum. Nasıl anlatabilirim bilmiyorum ama ilk Final Four'umdaki hisleri taşıyorum.

'Diğerlerinden farklı olacak'

- Anadolu Efes'e karşı çok sayıda maça çıktınız. Senin için bu maçı diğerlerinden farklı kılan şey ne? Ne tür bir maç bekliyorsun?

Diğerlerinden tamamen farklı bir maç beklediğimizi söyleyebilirim. En büyük hedefimize ulaşmak istiyoruz. Anadolu Efes'e karşı bu sezon 6 karşılaşma oynadık. 3 maçı kaybettik, 3 maçı kazandık. Onlara karşı olumlu yönlerimizi, olumsuz yönlerimizi görerek bir plan oluşturmalıyız. Nitekim, onlara karşı 40 dakika boyunca akıllı bir oynamak üzerine bir plan geliştirdik. Çünkü Anadolu Efes, oldukça yetenekli ve iyi bir takım.

'40 dakikada %100 verim'

- Takım olarak birlikte çok sayıda Final Four'da mücadele ettiniz. Bunun Vitoria-Gasteiz'de Anadolu Efes'e karşı bir fark yaratacağını düşünüyor musun?

Bu söylenebilir ama şahsen bunun fark yaratacağına inanmıyorum. Çünkü orada olmak her oyuncu için etkileyici bir durum. Her oyuncunun 40 dakika boyunca gücünün %100'ünü verip savaşması gerekiyor.

'Kaliteli oyun kurucuları var'

- Bobby ile birlikte guard rotasyonunu sürüklüyorsunuz. Rakip eşleşmeleriniz hakkında neler düşünüyorsun?

Çok iyi, çok kaliteli oyun kuruculara sahipler. Çok zorlu bir maça hazır olmalıyız.

'Oyun düzenine alışmamız gerekiyor'

- Ligde son maçlarda 5 kısa ile sahada yer aldığınız oldu. Bu, yeni oyun planına yönelik görüşlerin neler?

Sakatlıklar nedeniyle kadromuz değişti. Şu an için uzun olarak sadece Melli, Ahmet ve Barış bulunuyor. Belki de 5 kısa ile daha uzun süreler oynamamız gerekecek. Güçlü kalarak, mücadele ederek bu oyun düzenine de alışmamız gerekiyor. Bahanelere sığınmıyoruz. En büyük hedefimiz olan finale ulaşmak adına savaşmalıyız.

ORÇUN KONAKLILAR | FANATİK ÖZEL

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...