Kongre ateşi

Fenerbahçe Spor Kulübü Sosyal Etkinlikler Tanıtım ve Genişleme Komitesi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü muhteşem bir organizasyonla kutladı.

10 Mart 2018, Cumartesi 06:00
- A +

Fenerbahçe Spor Kulübü Sosyal Etkinlikler Tanıtım ve Genişleme Komitesi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü muhteşem bir organizasyonla kutladı.

Ülker Spor Salonu’nda düzenlenen geceye 5 bine yakın kadın kongre üyesi ile yaklaşık 2 bin 500 temsilci üye ile aileleri katıldı.

 

Zona hastalığı nedeniyle bir süredir evinde istirahate çekilen başkan Aziz Yıldırım da kadınlar için düzenlenen bu özel gecedeki yerini aldı.

Marşla kürsüye geldi

Marşla kürsüye geldi

Ülker Spor Salonu, Kadınlar Günü etkinliği için özel olarak süslendi. Yerlere kırmızı halılar serilirken, geceye özel üretilen kaşkollar dağıtıldı.

Organizasyona katılanlar, Sibel Ertürkmen’in fotoğraf, Yasemin Zambak Kalkan’ın resim ve Ömür Erardağ’ın taşheykel sergisini gezdi.

Gecede, Anadolu Ateşi Dans Topluluğu da özel bir gösteri düzenledi.

Gösterinin sonunda grubun genel sanat yönetmeni Mustafa Erdoğan sahneye çıkarak izleyenleri selamladı. Aziz Yıldırım, Erdoğan’a forma hediye etti. Daha sonra başkan Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Marşı eşliğinde kürsüye çıktı.

‘Fenerbahçe’nin Kurtuluş Savaşı’

‘Fenerbahçe’nin Kurtuluş Savaşı’

Yıldırım, konuşmasında şunları söyledi: “1923 yılından itibaren Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çağdaş Türk tadınını yaratmak için sizlere vermiş olduğu hakla, 1930 yılında İsviçre’den önce verilen seçme ve seçilme hakkıyla çağdaş Türk tadını bugüne kadar geldi.

Sizler Kurtuluş Savaşı’nda Nene Hatun’un torunları, daha ileriki yıllarda demokrasinin kuruluşunda mücadele eden kadınlar olarak, en sonunda da 3 Temmuz 2011 yılında başlayan Fenerbahçe’nin Kurtuluş Savaşı’nda gönülden görev aldınız. Bugün burada bizler var isek, sizler sayesinde.

Bunun için sizlerin önünde saygıyla eğiliyorum.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.