‘Kocaman dönsün diye yanlış bilgi vermişler! Verilerle oynamışlar...’

Milliyet Gazetesi’nin usta yazarı Ercan Güven, çok güvenilir bulduğu Fenerbahçeli bir Divan Kurulu üyesinin çok ciddi iddialarını köşesine taşıdı: “Bu Cocu’nun aklını başından alan, saçma sapan işler yaptıranların Aykut Kocaman takımı olduğu anlaşıldı. Kocaman geri gelsin diye yanlış bilgi vermişler adama. Verilerle oynamışlar”

10 Ekim 2018, Çarşamba 17:06 Son Güncelleme:
- A +
‘Kocaman dönsün diye yanlış bilgi vermişler! Verilerle oynamışlar...’

Milliyet Gazetesi’nin usta yazarı Ercan Güven, çok güvenilir bulduğu Fenerbahçeli bir Divan Kurulu üyesinin çok ciddi iddialarını köşesine taşıdı:

“..Herkes eteğindeki taşı döktüğüne göre, ben de bir Fenerbahçe Divan Kurulu üyesi dostumdan edindiğim ipuçlarını yazayım; doğru değilse bile bugün açıklama yapması beklenen sayın Ali Koç’a ‘yok öyle bir şey’ deme fırsatı yaratayım. Ancak bir ufak notla başlayayım: Söz konusu Divan Kurulu üyesi, sayın Koç’un kazandığı seçim arifesinde Aziz Yıldırım’dan ‘eşine beleş üyelik’ gibi ufak çaplı bir ‘seçim rüşveti’ teklifi aldığını anlatmış, ben de aynen yazmıştım... Ali Koç da benim yazımı referans göstererek Aziz Yıldırım’ın adil seçimi sabote ettiğini açıklamıştı. Yani en azından Ali Bey’in ‘doğruluk’ konusunda bir şüphesi olmaması gerek.”

‘Topçular takımın dibini oyuyor’

“Evet... Önemli bir ailenin son kuşağı, meslek ve itibar sahibi bu üye, Ali Koç’un ‘ihraç ve iş akdine son’ açıklamasından bir gün önce aynı isimler için heyecanla şunları söylemişti bana: ‘Bu kadar olamazdı zaten... Bu Cocu’nun aklını başından alan, saçma sapan işler yaptıranların Aykut Kocaman takımı olduğu anlaşıldı. Kocaman geri gelsin diye yanlış bilgi vermişler adama. Verilerle oynamışlar. Şu anda kulüpte bunu tartışıyorlar hepsini kovacaklar. Volkan başta birkaç da Aziz Yıldırım vefalı topçu takımın dibini oyuyorlar. Onları da atacaklar.”

‘Bakalım gerçekler örtüşecek mi’

“Bu sefer bilgi ‘suç’ sınırlarına değdiği için, ben teyit aşamasındayken karar açıklandı ve gerekçeyi bilemiyoruz ama karar bire bir örtüştü. Bakalım ‘gerekçeler’ de örtüşecek mi? Aksi halde en azından dört-beş gündür Aykut Kocaman ve ekibi ile kadro dışı kalan futbolcular hakkındaki ‘karakter’ parantezinde ciddi şüphelerim için pişmanlık duyacağım ben.”

Ercan Güven

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...