Kobe'den duygusal mesaj

Los Angeles Lakers-Golden State Warriors maçında sakatlanan Kobe Bryant, Facebook üzerinden takipçilerine uzun bir mesaj paylaştı.

14 Nisan 2013, Pazar 15:19
- A +
Kobe'den duygusal mesaj

 Kobe Bryant'ın Facebook hesabı üzerinden takipçileri ile paylaştığı mesaj şu şekilde:

"Kahretsin! Bütün çalışmalar ve fedakarlıklar daha önce milyonlarca kere attığım bir adım yüzünden pencereden uçup gitti. Yaşadığım hayal kırıklığı dayanılabilir gibi değil. Çok öfkeliyim. Bu neden oldu? Çok anlamsız. Şimdi bununla yüzleşmek zorundayım. Buradan geri dönüşüm nasıl olacak? Aynı Kobe olabilecek miyim ya da 35 yaşında eskisinden daha mı iyi olacağım? Bunu nasıl başarabilirim?

Hiçbir fikrim yok. Bu durumun üstesinden gelebilecek dayanıklılığa ve isteğe sahip miyim? Belki de bunu kariyerimi bitirmem için bir işaret olarak görmem gerekiyor. Belki de bu kitap böyle sona eriyordur.

Belki de zaman beni yenmiştir… belki de yenmemiştir? Şu an saat gecenin 3 buçuğu, ayağım ölmüş gibi ağır geliyor. Başım içtiğim ağrı kesicilerin de etkisiyle sürekli dönüyor ve uyuyamıyorum. Bu yazdıklarım için beni bağışlayın ama eğer gerçek hissettiklerimi size yansıtamadıktan sonra sosyal medyanın ne faydası var? Buraya içimi dökmek iyi geliyor. Çünkü bu sakatlık şimdiye kadar başıma gelmiş en kötü şey. İçinizdeki sıkıntıyı bu şekilde dışarı attıktan sonra olaylara daha gerçekçi bir bakış açısı ile yaklaşabiliyorsunuz. Tabii ki dünyada bir bilek sakatlığından daha büyük acılar, sorunlar var. Ve benim bu aşamada yapmam gereken kendim için üzülmeyi bırakıp ve bir an önce bir çıkış yolu bulmak, ilk günki gibi aynı hırs ve hevesle çalışmaya devam etmek.

Bir gün, benim adıma yeni bir kariyer yolculuğu başlayacak, ama o gün bugün değil.

En sevdiğim sözlerden biri, “Eğer beni bir ayı ile kavga ederken görürseniz ayı için dua edin”dir. Bu benim zihniyetim, Kara Mamba’nın zihniyeti. Biz bırakmayız, üstünü örtmeyiz, kaçmayız, dayanıp zafere ulaşırız.

Biliyorum biraz uzun bir mesaj oldu. Buraya içimi döktükten sonra şimdi gidip biraz uyumalı ve yarınki ameliyat için kendimi hazırlamalıyım. Yeni adım, yeni bir meydan okuma.

Sezonun geri kalanında Coach Vino olmaya devam edeceğim. Takım arkadaşlarıma güveniyorum. Ellerinden geleni yapacaklardır.

Destekleriniz ve dualarınız için teşekkür ederim. Sizi çok seviyorum.

Kara Mamba"

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.