Kapı kapandı

Arkadaşımız Metin Karabaş, acı olayın ardından dün ilk kez Florya'daydı.

09 Ağustos 2014, Cumartesi 02:30
- A +
Kapı kapandı

Erkan ağabeyin hayatını kaybettiği B Kapısı’ndan giriş, artık kapatıldı. Onun yerine, daha güvenli şartlar altında A Kapısı’ndan idman sahasına giriş yaptık. Geçtiğimiz cumartesi de böyle olsaydı, belki bu satırları hiç yazmayacaktık.

Tesisleri’nde geçtiğimiz cumartesi günü yaşanan feci olayın ardından foto muhabiri Erkan Koyuncu’yu kaybetmiştik. Bu derin acımızı daha dindiremeden, dün bu olay sonrasında dünkü idmanı izlemek için ilk kez Florya’ya ayak bastık. Kimsenin keyfi yoktu. Kazanın yaşandığı B Kapısı ise görevliler tarafından kapatılmış ve oradan giriş yapılmıyordu. Bunun yerine basın mensupları, A Kapısı’na yönlendirildi. Burası çok daha iyi koşullara sahip. Güvenlik kulübesi kapının önünde ve demir kapı yerine normal bir geçiş bariyeri bulunuyor. Giriş son derece rahat ve tehlikesiz. Güvenlik elemanları bizi, antrenman yapılacak sahanın yanındaki tribüne aldılar. Aramızda bile, Erkan ağabeyin yaşadıklarını konuşmak bile istemiyorduk.

O anları hatırladık

Yani tam bir matem havası vardı. Açıkçası tekrar buraya gelmek, beni ve diğer basın mensuplarını, o acı ana geri gönderdi. Elbette aklımıza hep şu soru geldi; O gün de bu A Kapısı’ndan bu koşullarda içeri girseydim, belki de Erkan ağabey elinde fotoğraf makinesiyle aramızda olacaktı. O kapı artık kapalı kalacak!!! Yani son kez o gün açıldı ve kapandı. Şartlar her ne kadar bizim adımıza bugün (dün) iyi olsa da, bu insanın içindeki acıyı kesinlikle dindirmiyor.

Metin Karabaş

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.