Kamburluk nedir, kamburluk nasıl geçer? Orijinal Yoga Sistemi ile kamburluğa son!

Kamburluk nasıl tedavi edilir, kamburluk nasıl geçer? Kamburluk nasıl düzeltilir? Orijinal Yoga Sistemiyle kamburluğa son verebilirsiniz. Günümüzde birçok kişi sağlıklı ve mutlu bir yaşam istiyor ve bunun yollarını arıyor. İçinde bulunduğumuz Covid-19 sürecinde bedensel olarak daha az hareket etmenin getirdiği fiziksel sorunları aşmak, oluşan gerginlik ve stresi ortadan kaldırmak için Uluslararası Yoga Federasyonu’na üye uzman antrenörler, herkesin evlerinde rahatlıkla uygulayabileceği Orijinal Yoga Sistemi tekniklerinden oluşan faydalı videolar hazırlıyor.

22 Temmuz 2020, Çarşamba 14:05 Son Güncelleme:
- A +

Kamburluk nasıl geçer, kamburluk tedavisi nasıl gerçekleştirilir? Kamburluk tedavi yolları nelerdir? Orjinal Yoga Sistemi ile kamburluk sorununun üstesinden gelebilirsiniz. Üst üste 5. kez Dünya Yoga Şampiyonu olan Merve Tanrıverdi tarafından hazırlanan “Kamburluk İçin Yoga” videosu ile kamburluktan kurtulmak mümkün. Orijinal Yoga Sistemi’ne ait tekniklerden oluşan bu pratik video sayesinde kendinize gün içinde kısa bir zaman dilimi ayırarak kamburluğu ve düşük omuz problemlerini aşabilir, duruş bozukluğunu giderebilirsiniz.

Orijinal Yoga Sistemi videolarının danışmanlığını Uluslararası Yoga Federasyonu Başkanı Akif Manaf yapıyor. UYF Başkanı Manaf, Orijinal Yoga Sistemi ile ilgili şu noktalara dikkat çekiyor: “Gerçek Yoga yani Orijinal Yoga Sistemi, evrensel bir spordur. Tüm sporların hem atası hem de anasıdır. Yeryüzünde mevcut olan tüm sporlar yoga temelinin üzerine oturur. Sekiz basamaklı Orijinal Yoga Sistemi’nin üçüncü basamağı Asana olarak adlandırılan duruşlardan oluşur. Asanalar, tam fiziksel ve zihinsel rahatlamaya ulaşmak için bedeni ve zihni uyumlu bir şekilde harmanlar. Orijinal Yoga Sistemi’ndeki duruşların düzenli uygulanması fizyolojik sistemi tümüyle gençleştirir. Asanalar sağlık, güzellik, güç, dayanıklılık, hafiflik, aydınlık, sinirsel dinginlik ve mutluluk verir. Omurga esnekliğini artırır, bağışıklık sistemini güçlendirir. Düzenli uygulama mükemmellik getirir. Orijinal Yoga Sistemi’nde yer alan duruşlar aşama aşama, belirli bir sırada ve uzman eşliğinde uygulandığında beden ve ruh sağlığına çok önemli yararlar sağlar. Etkili olmalarının en büyük sebebi, doğru nefes ve konsantrasyon eşliğinde uygulanmalarıdır.”

UYF Başkanı Akif Manaf, “Kamburluk İçin Yoga” videosundaki duruşların faydalarını ise şu şekilde anlattı: “Videoda yer alan tekniklerle kamburluk giderilmekte, kişi sağlıklı bir duruşa sahip olmaktadır. Dizler, omurga, sırt, bel ve üst bacak kasları güçlenmektedir. Omurganın geriye bükülmesi omurgayı daha fazla esnetmekte, güçlü, canlı ve sağlıklı kılmaktadır. Hasar görmüş omurga tedavi olmakta, omurga diskleri olmaları gereken yerlere oturmakta ve disk kayması önlenmektedir. Sırttaki sertleşmeler, gerginlikler ve bel ağrıları giderilmektedir. Omurlar masaj etkisi almakta ve uyarılmaktadır. Omurga ve omurlarda oluşabilecek deformasyonlar önlenmektedir. Sertleşmiş omurga, beyinden bedene ve bedenden beyine gönderilen sinirsel uyarıları engellemektedir. Omurganın güçlü bir biçimde arkaya esnetilmesi ve yanlara döndürülmesi, sırttaki kan dolaşımını, sinirleri canlandırmaktadır. Böylece, beyin ve beden arasındaki iletişim gelişmektedir. Ayrıca sinir sistemi gevşemekte ve dengelenmektedir.” 

Üst üste 5. kez Dünya Yoga Şampiyonu olan Merve Tanrıverdi, videonun her gün uygulanabileceğini belirterek, duruşları uygularken bedeni aşırı zorlamadan çalışılmasının önemine dikkat çekti. Düzenli uygulama sayesinde kısa bir süre içinde kamburluğun giderilmesinin ve vücudun genel duruşunun düzelmesinin mümkün olduğunu vurguladı. Tanrıverdi “Bu video kamburluk problemini aşmak isteyenlere ve ayrıca ofis çalışanlarına ile masa başında uzun vakitler geçiren öğrencilere çok iyi gelecek” diyerek herkesi sağlıklı yaşamın anahtarı olan Orijinal Yoga Sistemi tekniklerini uygulamaya davet etti.  


YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...