Kalça nasıl şekillendirilir? Orijinal Yoga Sistemi ile 10 dakikada yuvarlak ve sıkı brezilya kalçası!

Evde kalçamızı nasıl şekillendirebiliriz, kısa süre içerisinde yuvarlak ve sıkı bir kalça elde etmek mümkün müdür? Uzman Yoga Antrenörü Pelin Duman tarafından hazırlanan “10 Dakikada Yuvarlak ve Sıkı Brezilya Kalçası” videosu ile herkesin Brezilya tipi yuvarlak ve sıkı bir kalçaya kavuşması mümkün. Orijinal Yoga Sistemi’ne ait tekniklerden oluşan bu pratik video sayesinde kendinize gün içinde sadece 10 dakika ayırarak kalça bölgesindeki fazlalıkları giderip, kalça kaslarını güçlendirerek sıkı ve yuvarlak bir Brezilya kalçasına sahip olabilirsiniz.

02 Eylül 2020, Çarşamba 16:28 Son Güncelleme:
- A +

Kalça şekillendirme egzersizleri nelerdir? Spor salonuna gitmeden de evde kalçalarımı şekillendirmek mümkün mü? Nasıl daha yuvarlak ve sıkı bir kalça görünümü elde edebiliriz? Günümüzde birçok kişi sağlıklı ve mutlu bir yaşam istiyor ve bunun yollarını arıyor. İçinde bulunduğumuz Covid-19 sürecinde bedensel olarak daha az hareket etmenin getirdiği fiziksel sorunları aşmak, oluşan gerginlik ve stresi ortadan kaldırmak için Uluslararası Yoga Federasyonu’na üye uzman antrenörler, herkesin evlerinde rahatlıkla uygulayabileceği Orijinal Yoga Sistemi tekniklerinden oluşan faydalı videolar hazırlıyor.

Uzman Yoga Antrenörü Pelin Duman tarafından hazırlanan “10 Dakikada Yuvarlak ve Sıkı Brezilya Kalçası” videosu ile herkesin Brezilya tipi yuvarlak ve sıkı bir kalçaya kavuşması mümkün. Orijinal Yoga Sistemi’ne ait tekniklerden oluşan bu pratik video sayesinde kendinize gün içinde sadece 10 dakika ayırarak kalça bölgesindeki fazlalıkları giderip, kalça kaslarını güçlendirerek sıkı ve yuvarlak bir Brezilya kalçasına sahip olabilirsiniz. 

Orijinal Yoga Sistemi videolarının danışmanlığını Uluslararası Yoga Federasyonu Başkanı Akif Manaf yapıyor. UYF Başkanı Manaf, Orijinal Yoga Sistemi ile ilgili şu noktalara dikkat çekiyor: “Gerçek Yoga yani Orijinal Yoga Sistemi, evrensel bir spordur. Tüm sporların hem atası hem de anasıdır. Yeryüzünde mevcut olan tüm sporlar yoga temelinin üzerine oturur. Sekiz basamaklı Orijinal Yoga Sistemi’nin üçüncü basamağı Asana olarak adlandırılan duruşlardan oluşur. Asanalar, tam fiziksel ve zihinsel rahatlamaya ulaşmak için bedeni ve zihni uyumlu bir şekilde harmanlar. Orijinal Yoga Sistemi’ndeki duruşların düzenli uygulanması fizyolojik sistemi tümüyle gençleştirir. Asanalar sağlık, güzellik, güç, dayanıklılık, hafiflik, aydınlık, sinirsel dinginlik ve mutluluk verir. Omurga esnekliğini artırır, bağışıklık sistemini güçlendirir. Düzenli uygulama mükemmellik getirir. Orijinal Yoga Sistemi’nde yer alan duruşlar aşama aşama, belirli bir sırada ve uzman eşliğinde uygulandığında beden ve ruh sağlığına çok önemli yararlar sağlar. Etkili olmalarının en büyük sebebi, doğru nefes ve konsantrasyon eşliğinde uygulanmalarıdır.”

UYF Başkanı Akif Manaf, “10 Dakikada Yuvarlak ve Sıkı Brezilya Kalçası” videosundaki duruşların faydalarını ise şu şekilde anlattı: “Bu videoda uygulanan teknikler kalça kasları başta olmak üzere bacak ve karın kaslarını güçlendirmekte, canlandırmakta ve esnetmektedir. Fiziksel denge gelişmekte, beden üzerinde kontrol artmaktadır. Kalça ve karın bölgesi canlanmakta, bacak kasları daha biçimli bir hal almaktadır. Bedendeki duruş bozukluğu giderilmektedir. Duruşlar uylukları, kalça eklemlerini ve pelvis kemerini esnetmektedir.” 

Uzman Yoga Antrenörü Pelin Duman, duruşları uygularken bedeni aşırı zorlamadan çalışılmasının önemine dikkat çekti. Duman, “Videodaki tekniklere günde sadece 10 dakika ayırıp hayalinizdeki yuvarlak ve sıkı Brezilya kalçasına sahip olabilirsiniz” diyerek herkesi sağlıklı yaşamın anahtarı olan Orijinal Yoga Sistemi tekniklerini uygulamaya davet etti. 

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...