Jason Thompson'ın vakfından anlamlı hareket

Fenerbahçe Doğuş'un Amerikalı oyuncusu Jason Thompson'ın kurucusu ve yöneticisi olduğu "L.I.V.E. Like JT" isimli vakıf, Şükran Günü nedeniyle bir yemek düzenledi.

26 Kasım 2017, Pazar 21:17 Son Güncelleme: 26 Kasım 2017, Pazar 21:53
- A +

Fenerbahçe Doğuş'un Amerikalı oyuncusu Jason Thompson "L.I.V.E. Like JT" isimli kurucusu olduğu bir vakfın aynı zamanda yöneticiliğini yapmakta.

Basketbol kampları dışında birçok farklı alanda da yardım faaliyetleri yürüten vakfın ismi "Jason Thompson gibi yaşa" anlamında gözükse de "öğren, hayal et, düşünceni söyle, öğret" ilkelerinin bir anlamda kısaltması.

Aslında vakfın kuruluşu çok daha büyük bir anlama dayanıyor. 2010 yılında Jason Thompson ve ailesi oldukça trajedik bir kayıp yaşıyorlar. Jason'ın kuzeni Tiffany Carroll, henüz 25 yaşında bir kalp rahatsızlığı nedeniyle hayatını kaybediyor.

Tiffany Carroll, Hipertrofik Kardiyomiyopati adı altında genellikle kalpteki kanın boşaltılmasına engel olan bir kalp hastalığı nedeniyle hayatını kaybetti. Bu rahatsızlık birçok genç atletin ölüm nedeni olarak dikkat çektiğinden Jason Thompson; Tiffany'nin anısına atletleri, çocukları, genç yetişkinleri bu rahatsızlığa karşı bilgilendirmek adına bu değerli vakfı kurdu.

Jason Thompson, ailesi ve birçok gönüllü bu vakfın çatısı altında gençlerin daha sağlıklı bir spor yaşamı sürdürmeleri adına çalışmalarda bulundular.

Düzenlenen basketbol kamplarının yanı sıra vakıf, birçok alanda gençlere ve çocuklara yardım amacıyla etkin bir çalışma yürütmekte.

Jason Thompson'ın bu çalışmalarına yardımcı olan aileler ve gönüllüler arasında daha önce Türkiye'de basketbol oynamış kardeşi Ryan Thompson'ın da ciddi katkıları dikkat çekiyor.

Son olarak bu değerli vakıf, geçtiğimiz günlerde Şükran Günü kapsamında 100'den fazla insana yemek verdi.

Bu yemek organizasyonunda yine gönüllüler verdikleri destekle ön plandaydılar.

Jason Thompson, gönüllüler olmadan bu işi yapamayacaklarını belirterek herkese teşekkürlerini, şükranlarını sundu.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.