MENÜ

İşte Galatasaray'ın transfer stratejisi

Galatasaray transferde yabancı kontenjanı sorununa çareyi buldu. Ryan Donk, Yuto Nagatomo ve Jason Denayer’i kadroda tutmayı hedefleyen sarı kırmızılılar Fatih Terim’in istediği Ahmed Musa ile Badou Ndiaye’ye yer açmak için Lionel Carole ve Luis Cavanda’yı satacak.

19 Haziran 2018, Salı 06:56 Son Güncelleme:
- A +
İşte Galatasaray'ın transfer stratejisi
Sabah Gazetesi'nden Mehmet Özcan'ın haberine göre; sözleşmeleri sona eren Ryan Donk, Yuto Nagatomo ve Jason Denayer ile yeni sezonda da yola devam etmek isteyen Galatasaray, 8 numara ve forvet takviyesi için kontenjanı boşaltmak zorunda. Şu anda sözleşmeli 11 yabancısı bulunan ve bu 3 ismin eklenmesiyle 14'e çıkacak olan Aslan, Carole'ü Alaves ya da Troyes'a, Cavanda'yı da Standard Liege'e satmayı planlıyor.

Carole ve Cavanda'nın gidişiyle yeni transferlere yer açacak G.Saray'da 8 numara için en güçlü aday Ndiaye. Stoke City ile alt ligde oynamak istemeyen Ndiaye için kiralama şartları zorlanıyor. Forvete düşünülen Leicester City'den Ahmed Musa için de kiralama teklifi yapıldı.

'AHMED MUSA DA G.SARAY'I İSTİYOR'
Ahmed Musa'nın menajeri William D'avila, Ajansspor'a yaptığı açıklamada, "Galatasaray onu istiyor. Satın alma opsiyonlu kiralama seçeneği üzerinde duruyoruz. Ahmed de Galatasaray'a gelmeye sıcak bakıyor. Transferi mümkün..." dedi.

UEFA'DAN 'KABUL' MEKTUBU GELDİ
Şampiyonlar Ligi'ne direkt katılma hakkı kazanan Galatasaray'a UEFA'dan Şampiyonlar Ligi için resmi kabul mektubu geldi. UEFA Genel Sekreteri Theodoridis'in imzasıyla gönderilen bilgilendirme mektubunda; sarı kırmızılı kulübün 2018/19 UEFA Şampiyonlar Ligi ve 2018/19 UEFA Gençlik Ligi'ne katılımı için gerekli tüm yükümlülükleri yerine getirdiği vurgulandı.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...