İşte Bruma'nın yeni imzayı atmama sebebi...

İşte Bruma'nın yeni imzayı atmama sebebi...

15 Ekim 2016, Cumartesi 12:59 Son Güncelleme: 15 Ekim 2016, Cumartesi 13:14
- A +

G.Saray, “Kulüp bulun denilen ve takımda istenmeyen 3 futbolcu yüzünden Bruma ile mukavele uzatamıyor. Portekizli’yle 3 yıllık yeni anlaşma yapmak isteyen Cimbom’un neden ocak ayını beklediği ortaya çıktı.

UEFA’nın Finansal Fair-Play Kriterleri kapsamında Avrupa’dan 1 yıl men edilen G.Saray’ın takım maliyetinde ‘65 milyon Euro kısıtı’ bulunuyor. “Kulüp bulun denilen ancak hiç oynamadan para kazanmayı sürdüren Jem Paul Karacan, Umut Gündoğan ve Endoğan Adili’nin maliyetleriyle şu an bu rakam 64 milyon Euro’da...

J. Paul Karacan: 600 bin EuroHiç oynamadan para kazanmaya devam eden Jem Paul, Umut Gündoğan ve Endoğan’a da sarı kırmızılılar tarafından ‘yaptırımlar’ uygulanıyor. Öyle ki Jem, Umut ve Endoğan, her sabah saatler 09.30’u gösterirken Florya Metin Oktay Tesisleri’ne gidip antrenmana çıkıyor.

Umut Gündoğan: 1.5 milyon TLDiğer ‘yaptırımlar’ ise şu şekilde:- Üç oyuncu A2 ya da genç takımla değil, yalnız başlarına çalışıyor.- Her gün çalışacakları alt yapı sahaları kendilerine bildiriliyor.- Antrenmana gelmezlerse kendilerine disiplin talimatnamesi uygulanıp ceza kesiliyor.- Yine bu oyuncuların, A takım idman ve kamp bölümlerine girmesi yasak.

Endoğan Adili: 500 bin EuroÜç ismin ocakta gitmelerine kesin gözüyle bakıldığı için Bruma’yla yeni mukavele devre arasında yapılacak.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.