İbrahim Kutluay, Demet Şener'e canlı yayında ateş püskürdü: Gündeme gelmek için...

Eski Milli basketbolcu İbrahim Kutluay ile eski manken Demet Şener 13 yıl süren evliliklerini anlaşmalı olarak sonlandırmıştı. Demet Şener ile İbrahim Kutluay geçtiğimiz günlerde bu kez çocukların nafakası için karşı karşıya geldiler.

09 Mayıs 2019, Perşembe 15:04
- A +

Eski Milli basketbolcu İbrahim Kutluay ile eski manken Demet Şener 13 yıl süren evliliklerini anlaşmalı olarak sonlandırmıştı. Demet Şener ile İbrahim Kutluay geçtiğimiz günlerde bu kez çocukların nafakası için karşı karşıya geldiler.

15 Temmuz 2005 yılında dünya evine giren İbrahim Kutluay ve Demet Şener çifti, geçtiğimiz yıl evliliklerini anlaşmalı olarak noktaladı. Boşanma protokolüne göre çiftin iki çocuğunun velayeti Demet Şener'de kaldı ve İbrahim Kutluay'ın 2 çocuğu için 32 bin 500 TL nafaka ödemesine karar verildi. İbrahim Kutluay'ın iki çocuğu için ödemesi gereken Nisan ayı nafakası olan 32 bin 500 TL'nin ödenmediğini iddia eden Demet Şener, Kutluay için icra takibi başlattı. 

2.Sayfa Programına bağlarak Demet Şener'in iddialarına yanıt veren İbrahim Kutluay, "Dava açıldığı ilk günden itibaren tedbir nafakasını günü gününe veriyorum. Bütün dekontları bende mevcuttur. Daha sonra anlaşmalı boşandık 3 Milyon TL mahkeme huzurunda verdim. Üzüldüğüm nokta şu, ben çocuklarıma oldukça düşkün bir babayım eski eşim tarafından bir sürü yalan beyanda bulunulurken bugüne kadar sustum çocuklarımın psikolojisini düşündüğüm için. Çocuklarım benim için hassas bir konu. Sigortalarını iptal ettirdiğim de yalandır sadece bunları söylemek istediğim için bağlandım.

"OĞLUM 'ANNEM İZİN VERMİYOR' DEDİ"

Uzaklaştırma kararına rağmen Demet Şener'in evine gitmediğini ifade eden İbrahim Kutluay, "Dün akşam oğlum Ömer telefonla beni aradı, "Baba yemek yiyelim akşam beraber olalım" diye. Kendisini yoldayken aradım cevap vermedi. Sonra Ömer'i aradım "Annem izin vermiyor" dedi. Ben de döndüm evime gittim. Eğer bir babayla bir çocuğun yemeğe gitmesini ve beraber vakit geçirmesini engellemekse amaç bilemiyorum. İlk günden beri kimseyi mağdur etmedim. Çocuklarımın özel sağlık sigortaları doğdukları ilk günden beri tarafımdan karşılanmaktadır." dedi.

"NAFAKAYI SADECE 3 GÜN GECİKTİRDİM"

Avukatı aracılığıyla açıklama yapacağını söyleyen İbrahim Kutluay, "Kimsenin mağduru oynamaya hakkı yok. Ben hayatımı yaşıyorum. Kamuoyunu kandırmasınlar. Çocuklarımı koruyorum ve korumak zorundayım gibi garip garip cümlelerini anlamakta zorluk çekiyorum. Baba olarak içim çok rahat. Demet Şener'in gündeme gelmek için bu konuları kullandığını düşünüyorum... Nedenini söyleyeyim; 2 buçuk yıldır süren bir boşanma sürecimiz vardı kendisi sürekli konuştu, ben konuşmadım mahkemenin verdiği paradan iki katından fazlasını ona vermeme rağmen, benim 20 yıl önce alın terimle kazandığım evde oturmasına rağmen, çocuklarımın nafakasını günü gününe ödediğim için öyle düşünüyorum. Ben nafakayı sadece 3 gün geciktirdim." dedi. 

DEMET ŞENER: BU PSİKOLOJİK ŞİDDET DEĞİLSE NEDİR?

İbrahim Kutluay'ın cevabına karşılık olarak, 2.Sayfa Programına bağlanan Demet Şener ''Benim evime gelmemesi gerekiyor. Çocuklarını alma bahanesiyle gelip gömleğini salonun ortasında değiştirdi ıslık çala çala. Bu psikolojik şiddet değilde nedir? Kimse senden evini istemiyor al evin senin olsun.'' dedi.

YORUM YAZ

Sıradaki haber yükleniyor...