'Hepimiz Rüştü'yüz'

Denizli maçı öncesinde, “Galibiyeti Rüştü'ye armağan edeceğiz” diyen Yusuf Şimşek, takım arkadaşına şu sözlerle sahip çıktı: Ona yapılanları içimize sindiremiyoruz. Hocamıza katılıyoruz, paylaşım sadece başarıda olmaz...

05 Ekim 2009, Pazartesi 04:30
- A +
'Hepimiz Rüştü'yüz'

İnönü Stadı’ndaki Denizlispor karşılaşmasında kendi taraftarlarının protesto ettiği Rüştü Reçber’e, Yusuf Şimşek sahip çıktı. Takım adına konuştuğunu dile getiren Yusuf, “Beşiktaşlı futbolcular olarak, Rüştü’ye yapılanları kesinlikle tasvip etmiyoruz, içimize sindiremiyoruz. Rüştü hala milli takıma seçilen, son 15 yıldır kalesinde bir numara olan bir isim. Bu kadar maç oynadık, böyle bir şey yaşamadık. Bir ara deplasmanda oynuyoruz gibi hissettim, Rüştü’ye büyük baskı yapıldı. Daha geçen sezon çifte kupayı kaldırırken kalemizde o vardı. Elbette gol yiyecek, topu kaçıracak, hatalı pas verecek. Sonuçta hepimiz insanız. Rüştü ne kadar asil ve profesyonel olduğunu, protestolara 90 dakika dimdik durarak gösterdi. Bu galibiyeti kendisine armağan ediyoruz. Aslında hepimiz Rüştü’yüz. Tribünlerin tepkisi konusunda yorum yapmayacağız, en güzel sözü hocamız söylemiş: Paylaşım sadece başarıda olmaz” dedi.

‘Bize destek olsunlar’
Denizlispor maçında kendisinin oynamak istediğini belirten Rüştü ise, “CSKA maçında hatalı goller yediğimi düşünmüyorum.
Taraftarımız tepkisini gösterdi, biz de destek aldık. Bu takımı yukarı çıkaracak olan yine biziz. Taraftarlarımız bize inansınlar, bize güvensinler. Desteklerini bizden esirgemesinler. Taraftarlarımız tepkisini gösterdi. Tamam biz şimdi bu maçtan ders alalım. Ancak taraftarlarımız bundan sonra bizi yeniden desteklemeye devam etsinler” diyerek, tribünlere barış mesajı gönderdi.         

Orhan Yıldırım

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...