Halkan Balta stopere, Semih kulübeye

Milli formayla Letonya karşısında başarılı bir futbol ortaya koyan tecrübeli oyuncu, böylece Galatasaray'daki taşları da yerinden oynattı. Balta'yı Mersin'de sol bekte düşünen Hamzaoğlu, bu kararından vazgeçti. Buna göre Balta, stoperde oynayacak Semih Kaya ise yedeğe düşecek.

05 Eylül 2015, Cumartesi 09:25
- A +
Halkan Balta stopere, Semih kulübeye
Türkiye, Letonya karşısında 1-1 berabere kalıp yerden yere vuruldu ancak bir isim ayrı tutuldu.

O kişi Galatasaraylı Hakan Balta’dan başkası değil. İki yüzde yüzlük golü önlemenin yanı sıra yüksek tempolu mücadelesiyle de göz dolduran Balta’ın performansı Hamza Hamzaoğlu’nun planlarında da değişikliğe neden oldu.

Telles’in gidişi, Grosskreutz transferinin FIFA’ya takılması ve Carole’ün kart cezası nedeniye Mersin maçında sol beke geçmesi beklenen Balta, Letonya karşısındaki başarılı oyunu ile yine stoperde görev alacak.

GERÇEK BİR JOKERE DÖNÜŞTÜ

Hamzaoğlu bu durumda da Semih Kaya’yı kesecek. Genç teknik adam karşısında stoperde Balta ve yeni transfer Denayer birlikte değerlendirecek.

Balta’ın performasın Kaya’yı kulübeye iterken Olcan Adın’ı da ilk 11’e çekecek. Çünkü Hamza Hamzaoğlu, sol beki Olcan Adın’a teslim edecek. Tam bir joker oyuncu haline gelen Hakan Balta, G.Saray savunmasında performansı ile en banko oyuncu durumuna yükselmiş durumda.

(Hürriyet)
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...