Hakan Kutlu kadar olamadı

Fenerbahçe'nin Bursaspor mağlubiyeti sonrasında spor yazarları Dick Advocaat hakkında çarpıcı yorumlarda bulundu.

12 Eylül 2016, Pazartesi 13:16
- A +
RÜŞTÜ REÇBER - HÜRRİYET

RÜŞTÜ REÇBER - HÜRRİYET

Advocaat, Kayserispor’un hocası Hakan Kutlu kadar olamadı. Nasıl mı olamadı? Bir rakibi analiz edemeyişi, ikincisi çift santfor başlamayışı, üçüncüsü nasıl bir taktikle sahada olunacağına karar verememesiyle.Futbolda başlangıç, devam etme ve bitirme diye bir strateji vardır. Başlangıç olarak hiçbir planı olmayan Fenerbahçe izledik ilk 45 dakikada. Herhalde yakında maziye karışacak Fenerbahçe’nin Kadıköy’deki ilk yarım saatlik futbol anlayışı.

UĞUR MELEKE - HÜRRİYET

UĞUR MELEKE - HÜRRİYET

Fenerbahçe’de 4-4-2’ye dönülene kadar topa yüzde 70’lerde sahip gözüküp neredeyse hiç pozisyon üretilememesinin sebebi orta sahadaki renksizlik. Hızlı futbol, sadece hızlı koşanlarla, Volkan’la-Lens’la-Sow’la olmuyor. Esas hızlı futbol, hızlı düşünenlerle oynanıyor. Örneğin Karabük önünde son derece seri oynayan Beşiktaş’ın iki kenar adamı Olcay-Ömer süratli oyuncular değiller. Ama orta sahada Gökhan-Tolgay-Talisca çabuk düşünen, çabuk hareket eden ve topu çabuk çeviren bir üçlü oldukları için çok çabuk oynadı Beşiktaş.

GÜRCAN BİLGİÇ - SABAH

GÜRCAN BİLGİÇ - SABAH

Bir gün önce Aziz Yıldırım'ın vazgeçip, bedavaya Beşiktaş'a gönderdiği Caner ve Gökhan'ı izleyip, dün de aldıklarına baktığımızda Fenerbahçe adına çok umutlu olmak mümkün değil. Kısa vadede yapılması gereken yeni bir yol haritası oluşturmaktır. Şampiyonluk bu görüntüde uzak hedef, taraftarı ve kamuoyunu etrafında toplayacak vizyon gerekiyor. Bu dibe vuruşu, yukarı çıkmak için kullanmak gerekiyor.

MEHMET DEMİRKOL - FANATİK

MEHMET DEMİRKOL - FANATİK

Neustadter-Emenike değişikliği yerine servis oyuncusu sayısını artırmak çok daha iyi bir tercih olabilirdi. Misal Salih oyun girse van Persie’yi kaleye yaklaştırmak mümkün olabilirdi. Emenike’nin girişiyle 3’lü savunmaya dönmek ise Fenerbahçe baskısını kırdı. Köşeye sıkışmış ama direnen Bursa köşeden çıktı. Fenerbahçe geri koşmak zorunda kaldı. Advocaat sanırım artık 2. yarı üzerine çalışır. Ancak Salih’i bu kadar unutacak lüksü yok.

FEYYAZ UÇAR - FANATİK

FEYYAZ UÇAR - FANATİK

Dick Advocaat ile ligde 3. maç. Fazlasıyla puan kaybı var. Artık iskeletin oluşması, takımın önce galibiyet, sonra da yol alması lazım. Lakin takım yine değişik. Yeni transferler Lens ve Sow ilk onbirde. İyileşen De Souza hemen ön liberoya yerleştirilmiş. İyi de Salih sezona kötü başlamadı ki. Stoch görev aldığı her maçta faydalı. Bu neyin arayışı. İyi performanslar varken daha iyisini aramak niye? Yeni bir sistem ya da oyun anlayışı da gözükmüyor. Yazık, çok yazık...

AHMET ÇAKAR - SABAH

AHMET ÇAKAR - SABAH

Fenerbahçe orta sahasındaki Josef ve Ozan asla yaratıcı değiller. Dün gecenin en büyük hatası ise maça Sow'u ileride tek santrfor olarak başlatmaktı. Sow asla en ileride tek oynamaz. En ileride oynayan santrforun yanında ve arkasında gezerse çok daha başarılı olur. Sonuçta Fenerbahçe'de kazan fokur fokur kaynıyor. Artık top Aziz Yıldırım'da. Nasıl başarıda bütün pay onunsa, artık bugün de hesap verme zamanı onundur.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.