Gökhan Yalçınkaya'nın Adana at yarış tahminleri

Adana at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Gökhan Yalçınkaya günün programını değerlendirdi.

10 Eylül 2018, Pazartesi 10:53
- A +
Gökhan Yalçınkaya'nın Adana at yarış tahminleri

10 Eylül 2018 Pazartesi Adana at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Gökhan Yalçınkaya günün programını değerlendirdi.

GÖLGEYELE çıktığı gibi bitirir

1.AYAK:Tutarsız performans gösteren isimlerin mücadelesiyle zorlu bir yarışla başlıyoruz. Her sonuca açık gözüken mücadelede favorim ÖZBİLDEN’dir. ‘’Bildenhan’’ gibi kum pistin iyi atlarında seri bir ismin anneden kardeşi. Beşkent maceralarından sonra bir kez koştuğu ve kazandığı Adana pistinde kuponlarda öncelikle bulunmalıdır. İkinci şans verdiğim isim MACERACI, da tıpkı onun gibi Ankara’da bekleneni veremeyen ama Adana’da etkili koşabilen, ki sezon başında burada koştuğu üç startında 1-2-3 yapmıştı. Tatminkar genel durumuyla yeniden çıkışa geçebilir. Her ne kadar son zamanlarda kendisinden beklenen yarışları yapamasa da oldukça uygun bir grup yakaladığı için ıskalamak istemediğim DEMİRŞİMŞEĞİ, uzun zamandır takibimde olan bu piste ilk kez çıkacak isimlerden GÜRDEMİRKIR, bu tür gruplarda kilo farklarının önemini göz önünde bulundurarak SEFİRA, idman pistindeki hazırlıklarında göz dolduran ŞANSLIKAFKAS koşuda söz sahibi olabileceğini düşündüğüm diğer isimlerdir.

2.AYAK:İlk startına tam olarak hazır girmemesine rağmen, seri stiliyle numaraya çıkıp koşunun yükünü çekip, çok şeyler beklenen taylardan ‘’Fırtına Vadisi’’ne sonlara kadar direnen GÖLGEYELE’nin bu kez tam tesisat gireceğini bu koşuda, gerek gelişen formu, gerekse artan yarış tecrübesini, ayağına çabukluğuyla birleştirip, startdan çıktığı gibi bitirmesini bekliyorum ve siz değerli FANATİK HİPODROM okurlarına Yeşiloba’nın bankosu olarak öneriyorum.

3.AYAK:ARSLANDİKENİ’nin formunda önemli gelişmeler var. Bu atın özellikle en iyi yarışlarını bu mesafede yaptığını belirtmek isterim. Öyle ki bu sezon koştuğu dört tane 1200 metreli yarışının birini kazanıp, ikisinde ikinci olup, diğerinde üçüncü kalmıştı. ARAYEKYİ, bu aralar sık koşmaya başladı ama hayatının en iyi dönemlerinden birini yaşadığı için sürekli potada. Mükemmel formunu muntazam idmanlarla devam ettiren bir isim. Yine ön saflardaki yerini alması kuvvetle muhtemeldir. RUSGELİN’in geçmişte bazı sıkıntılar yaşadığını duymuştum. Çözülünce güzel yarışlar yapmaya başladı. Özellikle son yarışında kısa vade mücadelede güçlü rakipleri geride bırakırken göz doldurmuştu. Bu atlar arasında koşunun haklı favorisi çıkacaktır. Yalnız o gün önde rahat bırakmışlardı, bugun 1200’de bırakırlar mı? İzleyip göreceğiz. CANIM ÇİDEM, Adana kısa çiminin ekmeklik atlarından. Geçen haftaki 1700 metreli yarışı 2 ay aradan sonraydı, bir nevi yarış görüp nefes açtı, buranın provasını yaptı, bu kez artan kondüsyonuyla sürpriz yapabilir. 

4.AYAK:Henüz maiden bir isim olmasına rağmen, o kalibrede bir at olmadığını düşündüğüm EL RAPIDO, her geçen gün daha iyi duruma geliyor. İstanbuldaki son startında ilk kez kapalı gözlük denenen tay, bu duruma olumlu tepki vererek kazanan kadar çok koştu. Özellikle ‘’Haskaya’’ gibi ilerleyen zamanlarda değişeceğini düşündüğüm bir ismi arkasına alırken göz doldurmuştu. İlk kez çıkacağı kaba kuma tutunursa bu atlar arasında kazanması çok da zor olmaz. Ama pisti yadırgarsa geçen hafta aynı yarışta 1 ve 2 bitiren ALTIN KOP, ( 3 ay aradan sonra kazanmıştı, acaba dinçlik mi yaptı, yoksa çok mu iyi oldu?) ile LAST WINNER, (o gün yüzde 44 gibi ciddi bir AFG ye koşmuştu, bugun kilo düşüyor) devreye gireceğini düşündüğüm isimlerdir.

5.AYAK:Yeşilobada altılı ganyanın en zor yarışının burası olduğunu düşünüyorum. İmkanlar dahilinde fazla ata şans verilmesinden yanayım. Tuzak bir koşu gibi. Tatminkar ilk yarışı sonrası idman pistinde hazırlıklarında formunu daha da geliştirdiği izlenimi verdiği bilgisini aldığım AKCAN EFE favorimdir. Tatminkar ilk iki yarışından sonra 2 aylık istihrat tedavi süreci gören ve bugun ilk kez çıkacağı çim pistde kapalı kutu olup, dinçlik yarışı yapma pozisyonundaki ABUZERBEY ile 3 ay aradan sonra yarış görüp bu kez toplanarak dönecek ve ilk kez dilbağı denenecek olan ARSLANEMİN ikilisi öncelikli rakip önerilerim olup, ZÜHAL HANIM, MİNTEMUR ÖZCAN, MAYDOŞ, YUNA KIZI imkanlar dahilinde değerlendirilmesi gereken diğer isimlerdir.

6.AYAK:Son yarışını kazanmayı öğrenen ve fit durumunu düzenli idmanlarla devam ettiren ve Mehmet Akyavuz’un gün içerisinde bindiği iki at arasından daha şanslı olduğunu düşündüğüm PERFECT CANDAL, kalabalık grupta trafik sıkıntısı yaşamazsa kazanması kuvvetle muhtemel gözüken en güçlü aday olup, her ne kadar aradan sonra dönecek olmasına rağmen düzenli idmanda olan KÜÇÜKBEYZA ile takibimdeki SÖĞÜT rakip gördüğüm isimlerdir. Sürçi lisan ettiysek affola. Her daim şansınız ve bahtınız açık olsun.

5,4,1,8,9,6 // 4 // 5,4,1,2,7 // 2,1,3 // 2,1,3,12,5,9,11 // 7,13,6

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...