Genel Kurula iptal davası

9 Mart 2013 tarihinde yapılan Halter Federasyonu Olağanüstü Genel Kurulu öncesinde yapılan itirazlara rağmen yapılan seçimde, Eski başkanlardan Kenan Nuhut ile yarışan Tamer Taşpınar başkan seçilmişti.

15 Nisan 2013, Pazartesi 13:00
- A +
Genel Kurula iptal davası

İki adayın yarıştığı genel kurul öncesinde federasyonun seçim sürecinde yaptığı işlerin hukuka aykırı olduğu gerekçesiyle, seçimi kaybeden Kenan Nuhut'un Avukatı Oguz Atasoy tarafindan 05.04.2013 tarihinde Ankara Asliye Hukuk Mahkemesi'ne, Genel Kurulun iptali için dava açıldı.

Kenan Nuhut adına iptal davası açan Av. Oğuz Atasoy, yaptığı açıklamada yaşanan süreç tamamen hukuksuzdur dedi.

Atasoy, ''İlk olarak itirazımızı seçim süreci ve genel kurulun iptali için, Tahkim kuruluna yaptık. Fakat gereğinin yapılmadığını düşünüyoruz ve bu nedenle genel kurulun iptali için konuyu mahkemeye taşıdık. Yaplanlar son derece ağır ve belirgin. Hukuka aykırılık daha önceki federasyon seçimlerinde hiçbir şekilde rastlanılmamış bir durumdur, ''diye konuştu.

Ercan ATA-DHA

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.