MENÜ

Galatasaray'da son dakika! Florya Zirvesi...

Florya Metin Oktay Tesisleri arazisi için Emlak Konut’a 120 milyon TL öneren Galatasaray, bankalarla da masaya oturacak. Sarı kırmızılı yönetim, yapılandırma ile faiz sarmalından kurtulmayı amaçlıyor.

17 Kasım 2019, Pazar 11:08 Son Güncelleme:
- A +
Galatasaray'da son dakika! Florya Zirvesi...

Galatasaray’da kulüp başkanı Mustafa Cengiz ve yönetiminin ilk hedefi, Florya sorunsalını çözmek... Florya’nın tapusunu 120 milyon TL karşılığında geri almak adına yoğun mesai harcayan sarı kırmızılılarda başkan Mustafa Cengiz, Emlak Konut yönetimini ikna çabasında. Feshedilen sözleşme sonrasında görüşmeleri sürdüren Başkan Cengiz, sarı kırmızılı kulübün profesyonelleri ile dün Ataşehir’de Emlak Konut idarecileri ile görüştü.

Emlak Konut masrafını istiyor

Yönetimin planına göre borç yapılandırmasının gerçekleşmesi ile Galatasaray, döviz borçlarından kurtulacak ve Türk lirasına dönecek. Bankalar ile anlaştıktan sonra faiz sarmalından çıkacak olan sarı kırmızılı kulüp, sürdürülebilir ve yönetilebilir bir nakit akışına sahip olacak. Başkan Cengiz ve yönetimi bu iki hamle ile Galatasaray’ın mali anlamda rayına oturacağı inancında.

Borçlar Türk lirasına dönecek

Bilindiği gibi Emlak Konut, Florya arazisi üzerine yapılacak olan arsa satışı kârlığı gelir paylaşımı işini tasfiye etmişti. Fesih işlemi Riva’daki arazi üzerine yapılacak projeyi de kapsarken, Emlak Konut, G.Saray’a yaptığı ödemeyi istemişti. Sarı kırmızılılar, Emlak Konut ile orta noktada buluşup arazilerini geri aldıktan sonra bankalar ile borç yapılandırmasına da imza atmayı hedefliyor (Hürriyet)

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...