Galatasaray'da seçim günü! Dursun Özbek mi Süheyl Batum mu?

Dursun Özbek mi Süheyl Batum mu? Galatasaray’da merakla beklenen bu sorunun cevabı bugün belli olacak. Sarı-Kırmızılı camia, 104. dönem yönetimini ve 40. başkanını Galatasaray Lisesi’nde yapılacak kongreyle seçecek. Dursun Özbek ile Süheyl Batum arasındaki yarıştan çıkacak yeni başkanı seçimin ertesi gününde ise şampiyonluk maçı bekliyor.

Galatasaray'da seçim günü! Dursun Özbek mi Süheyl Batum mu?

Galatasaray’da seçim günü geldi çattı... Sarı-Kırmızılı kulübün bugün Galatasaray Lisesi’nde yapılak oylamayla 104. dönem yönetimini ve 40. başkanını seçecek. Yarışta iki aday var: Mevcut başkan Dursun Özbek (75) ile muhalif kanadın tercihi Süheyl Batum (69). Özbek kırmızı, Batum ise sarı renkli pusulayla yarışacak.

Haberin Devamı

Özbek ilk kez 23 Mayıs 2015’te başkan seçilmiş, 23 Ocak 2018’deki erken seçimde Mustafa Cengiz’e yenilerek koltuğu devretmişti. Cengiz’in 3 yıllık dönemi, 22 Haziran 2021’de Burak Elmas’ın seçilmesiyle son buldu. Ancak Elmas’ın başkanlığı sadece 1 yıl sürdü. 14 Haziran 2022’deki olağanüstü kongrede Dursun Özbek, 2. kez başkanlık koltuğuna oturdu.

Galatasarayda seçim günü Dursun Özbek mi Süheyl Batum mu

3 YILDAN 2 YILA DÜŞTÜ

Özbek, son seçimi kazandıktan kısa bir süre sonra tüzükte değişiklik talebini kongreye sürdü ve başkanların görev süresi 3 yıldan 2 yıla düşürüldü. Böylece normalde 2025’te olması gereken kongre 2024’e çekilmiş oldu. İki aday da 2026’ya kadar Sarı-Kırmızılı kulübün patronu olmak için karşı karşıya geliyor. Yarışı kazanan isim, ertesi gün ilk iş olarak Konyaspor deplasmanındaki şampiyonluk maçına gidip kupa sevinci yaşama fırsatı bulacak.

Haberin Devamı

Galatasarayda seçim günü Dursun Özbek mi Süheyl Batum mu

BURUK&TİMUR ORTAKLIĞI

İki adayın üzerinde uzlaşamadığı tek konu, Florya Metin Oktay Tesisleri’ndeki arazinin değerlendirilme şekli. Ortak nokta ise hem Dursun Özbek hem de Süheyl Batum, teknik direktör olarak Okan Buruk’la devam etmeyi, şu anki Sportif A.Ş. Başkan vekili Erden Timur’un da aynı görevini sürdürmesini istiyor.

HAFTAYA GÜNDEM ÇOK YOĞUN

Seçim ve şampiyonluk haftasının ardından Galatasaray Yönetimi’ni son derece yoğun bir gündem bekliyor. İlk iş olarak kontrat yenilenmesi ve gönderilmesi düşünen oyuncularla görüşmelere başlanacak.

Galatasarayda seçim günü Dursun Özbek mi Süheyl Batum mu

SEÇİM SÜRECİ BÖYLE İŞLEYECEK

- Üyeler saat 09.00 itibarıyla Galatasaray Lisesi’ne alınıp, İnan Kıraç Salonu’na yönlendirilecek.

- Kongre 10.00’da açılacak. Seçim Genel Kurulu Divan Heyeti’nin oluşturulması ve prosedürlerin tamamlanmasıyla oy verme işlemi başlayacak.

- Bu yılki kimlik kontrolü üye kartlarının yanı sıra sms ve kare kod yöntemiyle yapılabilecek.

- Liseye sadece üyeler, akredite basın mensupları ve üyelere sağlık sebebiyle refakat eden kişiler alınacak.

- Toplam 20 sandıkta oy kullanılacak. Tüzük gereği oy verme işlemi 15.00’e kadar devam edecek.

Galatasarayda seçim günü Dursun Özbek mi Süheyl Batum mu

ÖZBEK'İN LİSTESİ

Başkan: Dursun Özbek.

Yönetim Kurulu (Asil): Metin Öztürk, Niyazi Yelkencioğlu, Bora İsmail Bahçetepe, Sedat Artukoğlu, Eray Yazgan, Can Natan, Mehmet Saruhan Cibara, Ali Yüce, İbrahim Hatipoğlu, Fatih Demircan.

Haberin Devamı

Yönetim Kurulu (Yedek): Ozan Bingöl Yurtsever, Timur Kuban, Emir Aral, Lara Yılmaz, Ece Bora.

Denetim Kurulu (Asil): Ömer Çirkin, Fabrizio Casaretto, Hasan Can Külahçıoğlu.

Sicil Kurulu (Asil): Mehmet Çağatay Altınlı, Hayri Gürkan Eliçin, Okan Güngör, Utku Çağatay Aksoy, Özcan Karamahmutoğlu, Berat Uygur, Burçin Aslan.

Disiplin Kurulu (Asil): Hakkı Akil, Mithat Can Baydarol, Muharrem Remzi Tan, Mustafa İbrahim Ziyal, Aydın Önder, Ahmet Murat Canaydın, Ali Baran Öztürk.

Galatasarayda seçim günü Dursun Özbek mi Süheyl Batum mu

BATUM'UN LİSTESİ

Başkan: Süheyl Batum.

Yönetim Kurulu (Asil): Aytuğ Sakallıoğlu, Ayşen Sarıkan Tanırcan, Aslı Makaracı Başak, Mete İkiz, Suat Sarı, Çetin Soysal, Mustafa Barış Yaşaroğlu, Rezan Epözdemir, Cüneyt Öztürk, Murat Karaman.

Yönetim Kurulu (Yedek): Metin Karakaya, Cem Topuz, Hikmet Sibel Akyelken, Mehmet Şişmanoğlu, Hikmet Ozan Öğüt.

Denetim Kurulu (Asil): Kemal Erimtan, Musa Armağan Adal, Hakan Üzeltürk.

Haberin Devamı

Sicil Kurulu (Asil): Celal Açar, Ekrem Reşat Tüzün, Recep Şükrü Ergün, Mehmet Mustafa Kemal Yalman, Sedat Besen, Ahmet Mesut Gümüştaş, Metin Ünlü.

Disiplin Kurulu (Asil): Alp Yalman, İbrahim Haluk Nuralp, Teoman Cem Kadıoğlu, Huriye Cumhuriyet Şahin, Hüsnü Serdar Gökcan, Yalçın Veziroğlu, Banu Kaleağası Gürmen

Galatasarayda seçim günü Dursun Özbek mi Süheyl Batum mu

YORUM YAZ