Galatasaray için Pendikspor maçında kutlama var! Geri sayıma geçildi...

TFF resmi açıklamayı yaptı, Süper Kupa’da Galatasaray’ı 3-0 hükmen galip ilan etti. Sarı-Kırmızılılar, 21 Nisan’daki Pendik maçında kutlama yapmaya hazırlanıyor.

Galatasaray için Pendikspor maçında kutlama var! Geri sayıma geçildi...

Galatasaray, Süper Kupa’ya Pendikspor maçıyla kavuşuyor. Türkiye Futbol Federasyonu tarafından dün yapılan açıklamayla birlikte Cim Bom, 50. saniyesinde Icardi’nin golüyle 1-0 öne geçtiği ve U19 takımıyla sahaya çıkan Fenerbahçe’nin çekildiği maçta, 3-0 hükmen galip ilan edildi. Galatasaray bu kararla, o gün Şanlıurfa’da kutlayamadığı kupayı kaldırmaya hak kazandı.

Haberin Devamı

KARARLAR AÇIKLANDI

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun 11.04.2024 tarih ve 71 sayılı toplantısında almış olduğu kararlar belli oldu. Fenerbahçe'nin Süper Kupa maçında sahadan çekilmesinden dolayı 3-0 hükmen mağlup olduğu ve 4 milyon TL para cezası verildiği belirtildi. Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Ketenci 'başlamış müsabakadan takımı çekmesi suretiyle gerçekleştirilen sportmenliğe aykırı hareketi' nedeniyle 60 gün hak mahrumiyeti ve 520 bin TL para cezası aldı. Galatasaray'a ise 'taraftarlarının neden olduğu saha olayları' ve 'çirkin ve kötü tezahürat' sebebiyle 212 bin TL para cezası verildi.

GERİ SAYIMA GEÇİLDİ

Sarı-Kırmızılılar, 21 Nisan’da Rams Park Stadyumu’nda Pendikspor ile oynanacak lig maçında Süper Kupa’yı kutlamaya hazırlanıyor. Galatasaraylı taraftarlar da Pendik mücadelesini şölen yerine çevirmek üzere geri sayıma geçti bile.

Haberin Devamı

Galatasaray için Pendikspor maçında kutlama var Geri sayıma geçildi...

İZLE | Fenerbahçe - Galatasaray maçı tatil edildi! İşte o anlar... (VİDEO)

Galatasaray için Pendikspor maçında kutlama var Geri sayıma geçildi...

YORUM YAZ