'Galatasaray için kayıptır'

Muhaliflerin tavrına içerleyen Başkan Polat, “Eğer 30 yıllık tüzüğün böyle devam etmesini istiyorsanız, siz bilirsiniz. Bu durum Galatasaray için kayıptır” dedi.

30 Mayıs 2010, Pazar 04:30
- A +

Uzun süredir yaptığı çağrılarla geniş katılımlı bir Tüzük Tadil Kongresi yapılmasını isteyen Galatasaray Başkanı Adnan Polat, günün sonunda tam anlamıyla hayal kırıklığı yaşadı. Toplantı sırasındaki tartışmalar ve muhaliflerin salonu terk edişinin ardından bu duruma bir hayli içerleyen ve kürsüye çıkan Polat, “Ben Galatasaray Kulübü Başkanı olarak hertürlü görüşe kucak açtım. Bu tüzüğün patronu siz Genel Kurul üyelerisiniz. Tartışma ortamı mutlaka olmalı, tartışma olmadan bir sonuca varılamaz ama karar çoğunluğu kalmadığı için bir erteleme oldu. Bu tüzükle ilgili biz üzerimize düşen görevleri yerine getirdik. Eğer bu 30 yıllık tüzüğün böyle devam etmesini istiyorsanız, siz bilirsiniz. Bu durum Galatasaray Kulübü için hem maddi hem manevi açıdan hem de zaman açısından kayıptır. Kimseye kırgın değilim, biz görevimizi yerine getirdik” açıklamasını yaptı. ‘Siz fazla demokratiksiniz!’ Polat bu konuşmanın ardından salondan ayrılırken yanına gelen bir kadın üye, “Hiçbir kulüp başkanı sizin kadar demokratik değil. Siz fazla demokratiksiniz” derken, Başkan’ın cevabı, “Bundan Galatasaray zarar görüyor. Kulübümüze yazık ediliyor” oldu.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.