Galatasaray fena karıştı

Cenk Ergün'ün "Avrupa'ya gidemeyebiliriz" sözünü camianın önde gelen isimlerine sorduk, çok çarpıcı cevaplar aldık.

10 Ekim 2015, Cumartesi 02:30
- A +
Galatasaray fena karıştı
Galatasaray Futbol Direktörü Cenk Ergün’ün, UEFA ile yapılan görüşme sonrasında yaptığı, “Seneye Avrupa’ya gidemeyebiliriz” açıklaması, gündeme bomba gibi düştü. Karamsar bir tablo çizen Ergün, 15 Ekim’de UEFA’nın son verileri sisteme gireceğini, Aralık ayında kendileriyle bir görüşme yapacaklarını söylemişti. Kulübün kaderi de işte bu görüşmeyle belli olacak. Peki camianın önde gelenleri bu duruma ne diyor? İşte cevaplar:

Faruk Süren: Tüm üyelerden para toplansın


“Bu duruma nasıl gelindiğini sorgulamak yerine; bu durumdan nasıl kurtuluruz diye çözüm aramak gerekir. Bana göre öncelik gerçek manada kurumsal disiplini sağlamakta. Sonra da şirkete sermaye koymak lazım. Mesela üyelerden 20-25’er bin lira toplamak sermayeye çözüm olabilir ya da finansal bir ortak bulunabilir. Ortağınıza, ‘Biz çok büyüğüz, gayrımenkullerimiz de var. 6-7 yıl sonra elindeki hisseleri geri alırız’ denilebilir. Mevcut yönetim para harcamıyor ama kulübün ana amacı sportif başarı. Mali durumu düzelteceğiz diye takımı ikinci lige düşürmek akıllıca olmaz. Paralel ilerlemek lazım.”

Ergun Gürsoy: Bugünün suçu değil ama...

‘Yönetim durumu iyi açıklamalı’ ‘Gelir-gider dengelenmeli’ “Kulübün mali durumunu kurtarmak için hep en zenginleri başkan seçtik ama en zengini, en fazla borcu yaptı! Bugünün suçu değil Galatasaray’ın borcu. Senelerdir biriken bir yük altında artık ezilmek üzereyiz. Tüm dönemlerde bu borç artarak katlandı. Ancak bu borca en büyük katkıyı en zengin başkan olan Ünal Aysal yaptı.

Cemal Özgörkey: Gelir-gider dengelenmeli


“Böyle bir tehlikenin hep var olduğunu biliyoruz. Mali disiplini sağlamak şart. Gelir-gider farkını dengelemek şart. Senede 30 milyon Dolar faiz ödüyoruz. Bu durumdan kurtulmanın tek yolu mali disiplini sağlayıp, gelir yaratıcı çalışmalar yapmak.”

Bülent Tulun: Yönetim durumu iyi açıklamalı


“UEFA, Galatasaray’ı Şampiyonlar Ligi’ne almamazlık edemez. Bu, çok ağır bir ceza olur. En fazla transfer yasağı koyabilirler. Galatasaray’ın UEFA yetkililerine durumlarını çok iyi anlatmaları gerek. Geçen sene 2.2 olan Euro, bu sene 3.3 Lira. Dolayısıyla Galatasaray’ın borcu da neredeyse yüzde 50 artıyor. Yani Galatasaraylı yetkililerin, UEFA’ya nelerle mücadele ettiğini iyi anlatması gerek. Bunlar hep cezaları hafifletici sebepler olarak kullanılabilir.”

G.Saraylı yönetici itiraf etti: Avrupa'ya gidemeyebiliriz!
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.