Galatasaray'da seçim için geri sayım

Sarı-Kırmızılı kulüp şampiyonluğun ardından seçime odaklandı. Galatasaray, 26 Mayıs’ta gerçekleşecek kongrede yeni başkanını seçecek.

24 Mayıs 2018, Perşembe 06:00
- A +
Galatasaray'da seçim için geri sayım
Sarı-Kırmızılı kulüp şampiyonluğun ardından seçime odaklandı. Galatasaray, 26 Mayıs’ta gerçekleşecek kongrede yeni başkanını seçecek.

4 başkan adayı Mustafa Cengiz, Dursun Özbek, Ali Fatinoğlu ve Ozan Korkut, verdikleri iftar yemeklerinde basın mensuplarına projelerini anlatıyor.

Ali Fatinoğlu: Proje göremedim

Galatasaray’ın başkan adaylarından Ali Fatinoğlu, “Çıkmaza girmiş bir mali yapı var. Gelirler yüzde 20 azaldı, giderler yüzde 50 arttı. Bir yönetici saha içine girer futbolcuyu omzuna alır pozlar verirse, futbolcu masaya oturduğunda size transferde bedelini ağır bir şekilde ödetir. Galatasaray’ın UEFA’dan ceza almasının mevzubahis olmadığını söylemiştim. Biz 47 proje hazırladık, diğer adaylardan gelir - gider ile ilgili bir proje görmedim. Proje hazırlamazsanız, televizyon programına çıkmaktan korkarsınız” açıklamasını yaptı.

Korkut: Özbek’e aday olma dedik

Genç kanadın başkan adayı Ozan Korkut, “İlk vaadimiz mali problemlerin kökünü kurutmak. Kulübümüzün, son senelerdeki anlayışla asla ve asla içinde bulunduğu mali problemleri çözmesinin mümkün olmadığını gördüğümüz için aday olduk. Hiçbir yönetici Galatasaray’a fatura kesemez. Bunun karşılığında bedeller tahsil edemez. Hiçbir akrabamızı, tanıdığımızı hiçbir yerin başına getirmeyeceğiz. Dursun (Özbek) Bey ile çok büyük fikir ayrılıklarımız var. Kendisine, sevgi ve saygı çerçevesinde bu seçime katılmamasının daha doğru olacağını düşündüğümüzü ilettik. Kendisi de bu fikirde olmadığını aktardı” dedi.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...