Türkiye Futbol Federasyonu'ndan '600 kişi' iddialarına yanıt!

Türkiye Futbol Federasyonu, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası için Almanya'ya 600 kişinin götürüldüğüne dair çıkan haberleri yalanladı.

Türkiye Futbol Federasyonu'ndan '600 kişi' iddialarına yanıt!

Türkiye Futbol Federasyonu, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası için Almanya'ya 600 kişinin götürüldüğüne dair çıkan haberleri yalanladı. TFF'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: Türkiye Futbol Federasyonu tarafından, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası için Almanya'ya 38 TFF Yönetim Kurulu Asil - Yedek Üyesi ve diğer kurul üyesi, 26 görevli personel, 14 kulüp temsilcisi, 23 medya yöneticisi, 20 teknik direktör, antrenör ve millî takım eski futbolcusu olmak üzere toplam 121 misafir ve görevli götürülmüştür.

Haberin Devamı

'GÖLGELEME AMAÇLI...'

Bunun dışındaki misafirler, önceki millî maçlarda da olduğu gibi sözleşmelerinden kaynaklı hak edişleri olan Millî Takımlar ve TFF sponsorlarımız Türk Hava Yolları, Nike, Turkcell, Mercedes-Benz, Arçelik, DenizBank, BtcTurk, RAMS, Acıbadem, Damat Tween, Ülker, Trendyol, Prometeon ve sahibinden.com yöneticileri, çalışanları ve misafirlerinden oluşan 76 kişidir. 1 uçaktan oluşan görevli ve misafir sayısı toplam 197'dir. Türk futbolu için son derece önemli olan Avrupa'nın en genç millî takımılarından A Millî Takımımızın Avrupa Futbol Şampiyonası mücadelesine konsantre olduğumuz bu süreçte, millî takımımızın emeğini ve mücadelesini gölgeleme amaçlı dezenformasyonlara itibar edilmemesi gerekliliğini önemle kamuoyunun bilgisine sunarız."

YORUM YAZ