Freestyle Futbol Türkiye Şampiyonası 2016 Lansmanı yapıldı

Dünya Freestyle Futbol Federasyonu tarafından “Resmi Ulusal Turnuva” olarak tanınan Freestyle Futbol Türkiye Şampiyonası’nın Basın Lansmanı bugün turnuvanın ana sponsoru olan Agora Alışveriş Merkezi’nde yapıldı.

22 Kasım 2016, Salı 18:07
- A +
Freestyle Futbol Türkiye  Şampiyonası 2016 Lansmanı yapıldı
Yerel ve ulusal medya kanallarının temsilcilerinin katıldığı lansmanda Freestyle sporcuları ile sponsorlar bir araya geldiler. Söze ilk başlayan, Organizasyon sahibi Sporlab’ın ajans başkanı Tolga Şenel, bu sporun Dünya üzerinde rüştünü ispatlamış, büyük kitlelere hitap eden bir spor olduğunu, özellikle banliyö çıkışlı bu sporda bireylerin kendilerini ifade ettiklerini, dans, spor ve müziğin harmanlanmasıyla ortaya çıkan görsel şovların ülkemizde de  her gün daha fazla ilgi gördüğünü söyledi. Sözlerine bu gençlere destek vermenin, onları motive edecek organizasyonlarla bu sporda tutmanın önemini vurgulayarak devam eden Şenel, hedeflerinin Avrupa Freestyle Futbol Şampiyonası’nın bir ayağını ülkemize getirmek olduğunu belirtti. Daha sonra söz alan Agora Alışveriş Merkezi Pazarlama Müdürü Müge Üstünoğlu, “Agora Alışveriş Merkezi olarak her zaman gençlerin fiziksel ve sosyal gelişimlerine destek vermeye ve yenilikçi projelerde yer almaya büyük önem gösteriyoruz. Freestyle Football Türkiye Şampiyonası finaline Ana Sponsor ve Organizasyon Ev Sahibi olarak bu önemli etkinliğe destek veriyoruz. Gençlerin fiziksel ve sosyal gelişimlerine katkı saylayacak böyle kapsamlı bir etkinlikte Agora Alışveriş Merkezi olarak yer almaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz.” dedi. Sözü tekrar, destekçi sponsorları temsilen alan Tolga Şenel, sporcuların ulaşımlarını üstlenen Pamukkale Turizm’e ve giyim sponsorları Norveç firması 4FREESTYLE’a, organizasyonun medya sponsorlarına ve duyuruların yapılmasına destek olan tüm medya kuruluşlarına desteklerinden dolayı teşekkürlerini iletti.

Basın toplantısına katılan Freestyle sporcuları Burak Khan, Erkan Yetim ve Okan Toğrul da gönül verdikleri bu sporun zorluklarından, uzun ve yorucu antrenman süreçlerinden bahsederken diğer yandan gerekli desteği bugüne kadar alamadıklarını, kendilerini motive edecek bu gibi organizasyonların artması halinde Dünya klasmanında sporcuların yetiştirilebileceği bir potansiyel olduğunu belirttiler.

Tüm basın mensuplarını 11 Aralık 2016’da Agora Alışveriş Merkezi’nde yapılacak olan Türkiye Şampiyonası’na davet  eden katılımcılar birlikte poz vererek toplantı sona erdi.
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...