FIFA’dan şok ceza!

FIFA, Matus Bero transferi nedeniyle Trabzonspor'a 1 dönem transfer yasağı getirdi.

09 Mart 2018, Cuma 06:00
- A +
Trabzonspor'da son dakika şoku... FIFA, Matus Bero'nun transferi nedeniyle, Bordo-Mavili kulübe 1 dönem transfer yasağı getirdi. Trabzonspor, 2016 yılında 2.5 milyon euroya kadrosuna kattığı Slovak futbolcunun bonservisinin 250 bin euroluk taksidini ödemeyince, Trencin kulübü hukuki süreç başlattı ve FIFA, aldığı karar gereği Karadeniz ekibine 1 dönem transfer yasağı getirdi. Buna göre Bordo-Mavili kulüp, 2018-2019 sezonu yaz transfer döneminde transfer yapamayacak. Trabzonspor'un verilen cezayı CAS'a taşıyacak.

Mini yorum

Olumlu gelişme!

Trabzonspor’da gün geçmiyordu ki gerek futbolcuların hak ettikleri garanti ücret, maaş ve primleri, bonservis bedellerinin ödenmesi ve gerekse personelin maaşlarının gecikmesiyle ilgili sorun olduğuna dair bir haber çıkmasın. Borcu milyar barajını geçmiş bir camia olarak bu gecikmelerin ‘yok olduğuna’ dair kulüp açıklamalarının sadece ‘gaz almakla’ ilgili olduğunu bilmek için kahin olmaya gerek yok. Tamam; bu iddiaların kulüp tarafından yalanlanması normal olabilir de, bugüne dair herkesin tahmin ettiği gelişmeyi önleyecek gerekli çalışmayı yapmamak - yapamamak malum sonucu ile üzücü oldu. Bu olumsuz gelişme her ne kadar kulüp itibarını içeride ve dışarıda zedelemiş olsa da, ‘son beş yılın transfer hovardası’ olarak bilinen kulübü yönetenlerin en azından bir transfer döneminde gereksiz savurganlığa gitmemeleri adına genel olarak camiada ‘olumlu gelişme!’ olarak görüldüğü gerçeğini gözardı etmemek gerektiğini özellikle belirtmek isteriz.

Ergun Ata

Çok vahim

Eğer iş yönetimin dediği gibiyse ve ödeme zamanında yapılıp FIFA bir ‘hata’ yaptıysa o zaman sorun yok. Ancak... Eğer olay böyle değil de FIFA’nın dediği gibiyse, yani Trabzonspor 220 ya da 250 bin Euro için böyle bir ceza alacaksa durum çok vahim demektir. Çünkü ikinci dönemde kurulan Trabzonspor kadrosu hayli maliyetli ve yönetimin sorumlulukları ağır.
Bugün bu rakamlar sorun çıkartırsa yarınları düşünmek bile istemiyorum. Trabzonspor’u yepyeni bir süreç bekliyor gibi görünüyor.

Serhat Demirtaş
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.