Fenerbahçe'de Aziz Yıldırım'dan Jose Mourinho itirafı! 'Hepsini ben yaptım'

Fenerbahçe'de başkan adayı Aziz Yıldırım, seçim öncesi açıklamalarda bulundu. Aziz Yıldırım, Ali Koç'a cevap verirken, öte yandan Jose Mourinho hakkında da dikkat çeken bir itirafta bulundu.

Fenerbahçe'de Aziz Yıldırım'dan Jose Mourinho itirafı! 'Hepsini ben yaptım'

Fenerbahçe'de başkan adayı Aziz Yıldırım, Olağan Genel Kurul Toplantısı öncesi açıklamalarda bulundu. Aziz Yıldırım, teknik direktör Jose Mourinho hakkında dikkat çeken bir itirafta bulundu.

Haberin Devamı

TRT Spor'da canlı yayın konuğu olan Aziz Yıldırım, "Fenerbahçe'nin lidere ihtiyacı var. Herkes başkan olabilir. Liderlik ayrı bir şey. Şikayet etmez. Çözüm üretir. Camiasından aldığı gücü kullanır. Benden sonra bu gücü göremedik. 6 senedir hiçbir başarı yok. Ben çıkış yapmazsam devam edecek. Belki bizim çıkışımızla beraber Fenerbahçe'deki ölü toprak ortadan kalkmıştır. Bunu temenni ediyorum" dedi.

Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı hakkında konuşan Aziz Yıldırım, "Yüzde yüz kazanırız diyemeyiz ama kazanabileceğimiz ortada. Kararsız insanlar var, kavga istemiyorlar" ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe'de Ali Koç'un 2 Nisan'da gerçekleştirdiği kongreye değinen Aziz Yıldırım, "2 Nisan'da kongre üyelerini stada çağırdılar. Dünyanın her yerinden insanlar geldi. Geldiler ama ligden çekilmeye dair bir şey göremediler. Sonra Urfa'daki hadiseden sonra rakip Süper Kupa'yı aldı. Tarih 'Maça U19 takımı çıktı' diye yazmayacak. 'Süper Kupa'yı Galatasaray' aldı yazacak. Fenerbahçe öyle kaçmaz. Sonra çıktı 'Ben varken Fenerbahçe'yi şampiyon yapmazlar' dedi. Öyle isyan olmaz, Fenerbahçe başkanı 'Biz her şeye rağmen şampiyon olacağız' der. Camiayı umutsuzluğa iter bu açıklama. Sonra Olympiakos'a da elendik, biz o kupayı alabilirdik" dedi.

Haberin Devamı

Fenerbahçede Aziz Yıldırımdan Jose Mourinho itirafı Hepsini ben yaptım

Jose Mourinho ile yaptıkları görüşmeyi anlatan Aziz Yıldırım, "Ben 'Galatasaray'ı yeneceğiz' dedim, yine haksızlıklar oldu ama 10 kişi gittik yendik. Sonra ben 'Mourinho' dedim. Sonra biz onunla Roma'da görüştük ama Sayın Mourinho açıklamamamızı istedi. Biz menajeriyle de görüştük. Benim hayatta yalanım olmaz. Jorge Mendes ile Mahmut Uslu ve Önder Bey evine gidip Porto'da görüştü. Sonuç ne? Benim böyle bir teknik direktörü söylememle ilk kez Haziran ayında Fenerbahçe'nin teknik direktörü belli oldu" açıklamasını yaptı.

Aziz Yıldırım'dan Fenerbahçe açıklaması: Rahatımı bozdum!

Ali Koç'un yaptığı açıklamaya atıfta bulunan Aziz Yıldırım, "Onun 'Ben varken Fenerbahçe'yi şampiyon yapmazlar' dedikten sonra aday olmaması lazım. 3 Temmuz'un ve 4 Nisan'ın mağdurlarından en büyüğü benim. Mağdurum ama liderim" dedi.

Mario Branco'nun sözlerinin hatırlatılmaması üzerine Aziz Yıldırım, "Biz Jose Mourinho'ya 'İstediğin sportif direktörle çalışabilirsin' dedik. Branco ile çalışmak isterse tutarız. Her gün her şey değişebilir" açıklamasını yaptı.

Haberin Devamı

Fenerbahçe'de başkanlık yaptığı dönemdeki yıldız transferlere vurguda bulunan Aziz Yıldırım, "Ortega geldi, Anelka geldi kıymetini bilmedik, van Hooijdonk geldi, Alex geldi, Roberto Carlos geldi, Kezman geldi. Carlos gelirken Real Madrid'in kaptanıydı. Biz öyle oyuncular getirdik. 2011'de Real Madrid'den bir orta saha alıyorduk, görüşmeleri yapmıştık. 3-4 tane daha öyle isim gelecekti o dönem" dedi.

Fenerbahçede Aziz Yıldırımdan Jose Mourinho itirafı Hepsini ben yaptım

"HEPSİNİ BEN YAPTIM GAYRİMENKULLARIN"

Mario Branco'nun Jose Mourinho'ya yaptığı sunuma dikkat çeken Aziz Yıldırım, "Branco, Jose Mourinho'ya Fenerbahçe'nin bütün mal varlıklarını göndermiş. Hepsini ben yaptım o gayrimenkulların. 600 milyon doları geçer toplam değerleri. Kimse uğramıyor bile, kongre üyeleri Dereağzı'na giremiyor. Kulüpçülük öldü. Bu bir şirket değil, kulüp! Yapılan tesisleri de ben yapmışım" dedi.

Haberin Devamı

Fenerbahçe'de Ali Koç'un borç açıklamalarına vurguda bulunan Aziz Yıldırım, "O gün beni konuşturmadılar, etmediler. 'Bak buradan üzülere gidersiniz' demiştim o gün. Ben kaçmadım, kaçan adam bugün gelir mi? Borç 600 milyon falan tamamen hikaye! Gayrimenkul borcu karşılıyor. Borç 600 milyon madem, neden Bankalar Birliği ile 330 milyona anlaşma yaptınız? Demek ki Fenerbahçe'nin borcu bu" dedi.

STADYUM PROJESİ AÇIKLAMASI

Stadyum projesine değinen Aziz Yıldırım, "Nihat Özbağ, Alman bir firma ile bu stadın çalışmasını yapıyor. Bunu yapacağız" dedi.

Öte yandan Aziz Yıldırım, "Normalde 2 senede biter ama biz 3 sene diyelim. İki tane alternatif var birincisi 60 bin otuma kapasite, bir de Dortmund tribünü gibi ayakta seyirci alma. O zaman 65 bin olacak." dedi.

 

"İSMAİL KARTAL'I KİM F.BAHÇE ANTRENÖRÜ YAPTI"

İsmail Kartal'ın Jose Mourinho ile ilgili görüşmesi hakkındaki sözlerinin hatırlatılmasının ardından Aziz Yıldırım, "İsmail Kartal'ı kim Fenerbahçe antrenörü yaptı? Onun böyle bir yere gelme şansı var mıydı? 'Ben varken, Mourinho ile konuştu' falan... Avrupa'da görüyoruz, büyük kulüpler hocaları başlarındayken yeni antrenörü tribüne getiriyor. Bunlar gayet normal yani" dedi.

YORUM YAZ