Fenerbahçe bu kafayla zor!

Fenerbahçe bu kafayla zor!

18 Şubat 2017, Cumartesi 02:27
- A +

Advocaat her maçtan sonra oyuncularını suçluyor, basın önünde sert eleştiriler yöneltiyor. Kendisi ise kritik karşılaşmalarda, kimsenin anlam veremediği kadro tercihleri yapıyor.

Futbolcular kötü geçen her maçın ardından sanki başkası oynamış gibi, “Daha çok mücadele etmeliydik diyor. Ayrıca oyuncular da üstü kapalı olarak hocalarına göndermede bulunuyor.

Fenerbahçe’yi yakından takip eden duayen kalemler ise Sarı-Lacivertliler’in Krasnodar performansını ve Hollandalı teknik adamın tercihlerini yerden yere vururken, geleceğe karamsar bakıyor.

‘Oyuncularım sahada yoktu.’

‘Oyuncularım sahada yoktu.’

Fenerbahçe, 8 Aralık’tan beri resmi maç oynamayan Krasnodar karşısında hiçbir varlık gösteremeyerek 1-0 kaybetti. Karşılaşmanın ardından ise bir Dick Advocaat klasiği yaşandı.

Hollandalı teknik adam, kaybedilen hemen her maçtan sonra yaptığı gibi yine faturayı öğrencilerine kesti, “Oyuncularım sahada yok gibiydi ifadelerini kullandı, “Pazar günü kadroda önemli değişiklikler olacağını göreceksiniz dedi.

69 yaşındaki teknik adam oyuncularına yüklense de kendisi de eleştiri oklarının hedefi oldu.

Neredeyse her kritik maçta anlamsız kadro tercihleri yapan Advocaat, “Fit değil diyerek İstanbul’da bıraktığı Van Persie’nin yerine 63 gündür sahaya çıkmayan Emenike’yi 11’de kullandı. Nijeryalı, açık ara takımın en kötüsü oldu.

Oyunculardan sert demeçler

Oyunculardan sert demeçler

Dick Advocaat öğrencilerini eleştiriyor, futbolcular da üstü kapalı mesajlarla hocalarına yükleniyor. Simon Kjaer, Krasnodar maçından sonra, “Sadece tesadüfen pozisyona girmekten daha fazlasını yapmalıyız. Top bizdeyken etkili olmalıyız sözleriyle Advocaat’ın kadro ve taktik seçimine sert eleştiriler yöneltti.

Hasan Ali ise hem hocasına hem de takım arkadaşlarına mesaj göndererek, “Basit gol yedik, kontrolü kaybettik ifadelerini kullandı.

Bunun dışında, Fenerbahçeli futbolcuların da kötü oynanan maçların ardından, “Daha çok mücadele etmeliydik. Bize yakışmayan futbol sergiledik sözlerini kullanarak sanki sahada kendileri yokmuş gibi konuşması, taraftarların sabrını taşırdı.

Spor yazarları ne dedi?

Serkan Akcan-FANATiK (‘Advocaat takımı kaybetmiş’)

Serkan Akcan-FANATiK (‘Advocaat takımı kaybetmiş’)

“Fenerbahçe son yıllarını en kötü futbolunu oynadı. Emenike kötü, Lens kötü, Sow kötü. Peki kim iyi? Fenerbahçe’de son 1 aydır sorun da bu. Futbolcuların iştahı yok. Yemeğe zorla oturtulmuş cılız çocuk gibiler. Ara transfer döneminde oyuncu alınmadığından beri Advocaat da her maç sonrası birkaç oyuncuyu suçlayarak takımı kaybetmiş.

Uğur Meleke-Hürriyet (‘Advocaat’ı anlayamıyorum’)

Uğur Meleke-Hürriyet (‘Advocaat’ı anlayamıyorum’)

“Advocaat’ı anlamakta güçlük çekiyorum doğrusu. İş disiplini olmayan, arkadaşına saygı duymayan, hatta spor ahlakı tartışmalı Emenike’nin 3 ay sonra sahaya çıkmasındaki sır ne? 70 milyon Euro’luk, yetenekleri kısıtlı bir takımı iki kez izleyip bu kadar tanımıyor gözükmek enteresan. Advocaat çok formsuz. (...) Josef hata yapmıyor çünkü hiçbir şey yapmıyor!

Şansal Büyüka (‘Piyangodan Emenike çıktı’)

Şansal Büyüka (‘Piyangodan Emenike çıktı’)

“Ciddi meraktayım. Emenike sezonun en önemli maçlarından birinde ilk 11 şansı bulacak kadar önemliyse niye kadro dışı kaldı, niye hatırlanmadı. Ya da bu kadar uzun süre kenara bırakılacak oyuncuysa, o zaman nasıl oldu da ilk 11’de yer aldı. (...) Taraftar bu kadar kötü, bu kadar amaçsız, ısrarla bu kadar kötü oynanan futbolu asla kabul etmez.

Ömer Üründül-Sabah (Tur ilk 45’te bitebilirdi)

Ömer Üründül-Sabah (Tur ilk 45’te bitebilirdi)

Fenerbahçe maçın başında rakibin ağır ağır ayağa pas yaparak geliştirdiği ilk atağını takım halinde seyirci gibi izleyince, skor dezavantajına düştü. Bu gol moral bozucuydu ama Fenerbahçe’nin hali gerçekten çok üzücüydü. İleri ucun hiç varlık gösteremediği Fenerbahçe için, eğer Krasnodar ofansif girişimlerde fantezi hareketlere kaçmayıp, realist oynasaydı ilk 45 dakikada tur şansı tamamen biterdi.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.