Evde yapılabilecek en etkili karın kası egzersizleri, evde karın kası nasıl yapılır?

Evde karın kası nasıl yapılır? Evde düz bir karına nasıl sahip olabiliriz? Evde spor yapmanın püf noktaları neler? Düz ve şekilli bir karın bölgesine sahip olmayı kim istemez? Corona virüs sebebiyle evde kaldığımız bu süreçte bunu başarmak mümkün. İhtiyacınız olan tek şey sadece kendi motivasyonunuz! Evde bu süreçte sadece kendi ağırlığımızla/dambıllarla/pet şişelerle uygulayabileceğiniz, antrenman programlarına ekleyebileceğiniz ve tercihinize göre günün herhangi bir zaman diliminde uygulayabileceğiniz, oruç tutanların da programlarına ekleyebileceği alternatif 3 karın egzersizini sizler için derledik...

27 Nisan 2020, Pazartesi 11:58 Son Güncelleme:
- A +

Evde göbek kısmındaki fazla yağlardan nasıl kurtulabilirim? Evde uygulanabilecek en etkili karın kası egzersizleri neler? Düzenli olarak gerçekleştireceğiniz karın kası hareketleri ile karın kaslarınızı güçlendirmeniz oldukça kolay. Corona virüs salgını sebebiyle evde kaldığımız bu süreçte eğer üşengeçlik etmezsek dümdüz bir karın bölgesine sahip olmak mümkün. Bunun için ihtiyacınız olan tek şey kendi motivasyonunuz! Haberimizde yer alan alternatif 3 karın egzersizini antrenmanlarınıza ekleyebilir, seviyenize göre 3-5 set / 10-15 tekrar şeklinde uygulayabilirsiniz. Egzersizlerde yer alan dambıllar yerine içi su dolu pet şişeler ya da deterjan kutuları kullanabilirsiniz.

RAMAZAN AYINDA SPOR YAPMAK

Dilerseniz çok ağır olmayacak ve kendi gücünüz, enerjiniz doğrultusunda sporunuzu hemen yemek yiyebilmek ve su tüketebilmek adına iftardan bir saat (ya da antrenman süreniz kadar) önceden yapabilirsiniz.

Eğer gün içerisinde bir antrenman uygulamak istiyorsanız sizleri çok zorlamayacak 30-50 dakikalık hafif antrenmanlar uygulayabilirsiniz. Kendi enerjiniz ve gücünüzden haberdar olan sizsiniz.

Vücudumuzun uzun süre susuz kalmasından dolayı iftar ve sahur arasında geçen zamanda bol su tüketebilir, bitki çayı tercih edebilirsiniz.

Sağlıklı beslenmeyi elden bırakmamalı, sınırlarınızı zorlamamalısınız. Keyifli sporlar!

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...