Evde yapılabilecek 8 omuz/kol egzersizleri!

Corona virüs salgını sebebiyle evde durduğumuz bu günlerde spor yapıyor muyuz? Sağlığımıza ne kadar dikkat ediyoruz? Evde bu süreçte sadece kendi ağırlığımızla/dambıllarla/pet şişelerle uygulayabileceğiniz, antrenman programlarına ekleyebileceğiniz ve tercihinize göre günün herhangi bir zaman diliminde uygulayabileceğiniz, oruç tutanların da programlarına ekleyebileceği alternatif 8 egzersizi sizler için hazırladık...

24 Nisan 2020, Cuma 11:53 Son Güncelleme:
- A +

Evde spor yapmak ne kadar zor olabilir? Çeşitli kas gruplarını çalıştırmak için sadece spor salonlarına mı ihtiyaç duyuyoruz? Asla. Haberimizde yer alan 8 egzersizi antrenman programlarınıza ekleyerek omuz ve kol kaslarınızın çalışmasını sağlayabilirsiniz. Günün herhangi bir zaman diliminde uygulayabilir, seviyenize göre 3-5 set / 10-15 tekrar şeklinde uygulayabilirsiniz. Egzersizlerde yer alan dambıllar yerine içi su dolu pet şişeler ya da deterjan kutuları kullanabilirsiniz.

RAMAZAN AYINDA SPOR YAPMAK

Dilerseniz çok ağır olmayacak ve kendi gücünüz, enerjiniz doğrultusunda sporunuzu hemen yemek yiyebilmek ve su tüketebilmek adına iftardan bir saat (ya da antrenman süreniz kadar) önceden yapabilirsiniz.

Eğer gün içerisinde bir antrenman uygulamak istiyorsanız sizleri çok zorlamayacak 30-50 dakikalık hafif antrenmanlar uygulayabilirsiniz. Kendi enerjiniz ve gücünüzden haberdar olan sizsiniz.

Vücudumuzun uzun süre susuz kalmasından dolayı iftar ve sahur arasında geçen zamanda bol su tüketebilir, bitki çayı tercih edebilirsiniz.

Sağlıklı beslenmeyi elden bırakmamalı, sınırlarınızı zorlamamalısınız. Keyifli sporlar!

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...