EuroLeague'den teknoloji ortaklığı

EuroLeague Basketbol ve La Salle-Ramon Llull Üniversitesi, devreye sokulacak startuplar için bir yarışma ortaklığı başlattılar. 

01 Şubat 2018, Perşembe 00:26 Son Güncelleme:
- A +
EuroLeague'den teknoloji ortaklığı
EuroLeague ve La Salle-Ramon Llull Üniversitesi ortak teknoloji yarışmasıyla spor alanında yenilikçi bir hedef benimsiyorlar. 

Startup projeleriyle bu teknoloji yarışmasına dahil olmak isteyenler 29 Ocak'tan 18 Şubat'a kadar başvuruda bulunabilirler. 

EuroLeague Basketbol ve La Salle Üniversitesi'nin inovasyon parkı La Salle Technova Barselona ile yenilikçi girişimleri ortaya çıkarmayı amaçlayan EB Teknoloji Yarışması'nı başlattı. Yarışmanın amacı spor organizasyonları için mevcut veya gelecek olan sorunlara çözümler sunmak... 

La Salle-Ramon Llull Üniversitesi tarafından desteklenen EuroLeague Basketbol Teknoloji Yarışması, startup projeleriyle katılımcılarını bekliyor. Başvuran ekipler 19-23 Mart tarihleri arasında projelerini paylaşma, tanıtma imkanı bulacaklar. Bunun yanında birçok önemli katılımcının yer alacağı konferanslara katılma şansı elde edecekler. Teknoloji Yarışması'nı içeren haftada katılımcılar La Salle'nin Barselona'daki tesislerinde ağırlanacaklar. 

Startup üreticileri belirlenen konulara uyan herhangi bir projeyi sunma şansına sahipler. Elbette bu projelerin teknoloji kökenli olmaları ve genel olarak profesyonel ligler, kulüpler, sponsorlar ve spor organizasyonları için yaratıcı, yenilikçi çözümler ve fırsatlar içermeleri gerekmektedir. 

Finalistlerlerin seçimi, birçok önemli profesyonel isim tarafından yapılacak. İşte o isimler:

Jordi Bertomeu - EuroLeague Basketbol Başkanı ve CEO'su

Josep M. Santos - La Salle-Ramon Llull Üniversitesi Genel Menajeri

Adam Kelly - IMG Media Başkan Yardımcısı ve Satış Direktörü

Salvador Alemany - Abertis Başkanı

Sree Varma - iSportconnect & iSportconnect Capital Kurucusu ve CEO'su

Luis Vicente - 3vs Sports Partners Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı

EuroLeague CEO'su Jordi Bertomeu, "EuroLeague Basketbol ve kulüpleri; ilk günlerinden bu yana büyümeyi güçlü kılmak, oyunu daha da geliştirmek ve taraftarla daha iyi bağlantı kurabilmek adına yenilikçi yollar bulmak adına kararlılıklarını göstermişlerdir. Prestijli bir üniversite olan La Salle ile ortaklığımız sonucunda liglere, kulüplere; yaratıcılık, yenilik ve teknoloji ile değişimi, büyümeyi hızlandıracak bir sistem kurmaktan memnuniyet duyuyoruz." dedi. 

La Salle Üniversitesi'nden Josep M. Santos ise, "La Salle'nin Barcelona kampüsünde her zaman yenilikçi çalışmalar adına uğraş veriyoruz. EB Teknoloji Yarışması da yenilikleri keşfedebilmek adına büyük bir fırsat." açıklamasını yaptı. 

Spor dünyasına etki edecek bir startup çalışmanız varsa bu sizler adına büyük bir fırsat!

Daha fazla bilgi ve broşür adına techchallenge.euroleague.net sitesini ziyaret edebilirsiniz. 

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...