Eray Balcı'nın Şanlıurfa at yarış tahminleri

24 Ekim Çarşamba Şanlıurfa at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Eray Balcı günün programını değerlendirdi.

24 Ekim 2018, Çarşamba 14:01
- A +
Eray Balcı'nın Şanlıurfa at yarış tahminleri

24 Ekim Çarşamba Şanlıurfa at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Eray Balcı günün programını değerlendirdi.

GÜNÜN KAPANIŞINI ''SPARTAN İLAYDA'' YAPAR...

1.AYAK: Dört aya yakın bir aradan sonra gördüğü yarışları sonuncusunda takibe giren DEDE ÖMER H-15 koşuda elde ettiği ikinciliğin ardından ilk şansı vereceğim safkandır. Son sekiz yarışının üçünden birincilikle ayrılan CONİLEŞ'in bu süreçte hiç tabeladan düşmediğini görüyoruz. Bu formuyla ön planda değerlendirilmeyi sonuna kadar hak eden safkana ikinci şansı verelim. Son 4-5 yarışında rakiplerinden kilo alan taraf olan TEKİNEFE bu kez rakiplerine kilo veren tarafın kendisinin olduğu mücadelenin bir diğer şanslı safkanıdır. Bu yılın başında anlamsız şekilde üstüne gidilen BOZDENİZ bir süre dinlendirilerek gireceği koşunun sürprizini gerçekleştirebilecek isimlerin başını çeker. Mesafenin iyisi JUNIOR SANCAK ise daha sonra değerlendirmeye alacağımız safkandır.

2.AYAK: El değiştirdikten kısa bir süre sonra rotayı Doğu illerine kıran DESPOT yeni ilgililerinde henüz birincilikle tanışamamış olsa da bu süreçte hiç de fena performanslar sergilemediği gerçeği azımsanmamalı. Bugün makus talihine bir son verip aynayı gören ilk isim olabilir. Bu ara eski parlak günlerinde kesitler sunmaya devam eden SEÇKİNER ve bu kez daha uygun rakipler yanında BABA SÖNMEZ denk güçlerin mücadelesini az atla geçmek isteyecek kuponlar için yeterli olacaktır. BÜYÜK BEREN ve KAÇAR FEVZİ sürprizde değerlendirilmelidir.

3.AYAK: Benzer stilli rakiplerine rağmen kafayı rakiplerine vermeyecek olan MANDALİNO tecrübeli jokeyi Galip Kılıç idaresinde, üstelik en ideal mesafesinde çıktığı gibi bitirebilir. Çok süratli gidecek yarış gidişatında KIRIMLI rakiplerinin olası erken kapışmasını sonlarda yapacağı etkili ataklarıyla lehine çevirebilir. SPRING THE SUN, DEMİRBAŞ, DYNAMITE HARMONY ve FLASH GORDON geniş planda sırasıyla şans verilmelidir.

4.AYAK: A-3 Uluslararası Diyarbakır Karpuz Festivali Koşusunda beş yarışlık geçilmezlik serisi sonlanan ES BARBAROS ve aynı koşunun galibi NEW ALAÇAT ikilisi rövanş niteliği taşıyan koşunun eşit şanslı isimleridir. Sprinter safkan BIG DOLPHIN bu ikilinin en ufak ikramını geri çevirmez.

5.AYAK: 2 yaşlı İngiliz taylarının maiden mücadelesinde; TATLI KAÇIK, PİST ŞAMPİYONU, BOTAN HAT ve ALWAYS ON MY MIND bütçemiz dahilinde mümkün olduğunca ayırt etmeden kuponlara yazacağımız taylar olmalıdır.

6.AYAK: Orijini itibariyle kısalan her mesafede çok etkili koşan SPARTAN İLAYDA son yarışında aleyhine mesafeye rağmen gayet parlak bir performansa imza atmıştı. Bugün yeniden 1400 mesafesinde dönecek olan kısrak devam eden mükemmel formu ile günün limanı adayımdır.

8-5-10-9-3///10-4-6-9-3///5-1-4-3-8-2///6-1-3///11-4-2-6///9

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.