Eray Balcı'nın İzmir at yarış tahminleri

İzmir at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Eray Balcı günün programını değerlendirdi.

29 Temmuz 2018, Pazar 10:38
- A +

29 Temmuz Pazar İzmir at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Eray Balcı günün programını değerlendirdi.

RİVERS SON TEK OLUR...

1.AYAK: Son yarışında rakibiyle arasında sıklet farkından etkilenen AKDOĞAN bugün eşit sıklet şartlarında ilk şansı vereceğim taydır. Kapalı Gözlük ve kulaklık takılarına ilave Dilbağı takısıyla start aldığı koşuyu bariyer dibinden yaptığı güçlü ataklarla kazanırken kumaşının hakkını veren MEDET ve son Kocaeli yarışına anlam veremediğim SÜBYE ilk ayağın diğer şanslı taylarıdır. Bu hafta idman pistinde çok farklılaştığının bilgisini aldığım CAN HÜMEYRA ön planda önerdiğimiz isimlerin beklentilerin gerisinde koşması halinde şanslı olmasını beklediğim taydır.

2.AYAK: Cihanyandı Lütfiye’ye dayanan anne kan hattıyla WINDSTAR kısa süren yarış hayatında özellikle çim pistte çok etkili yarışlar koşmayı başarmış Green Flag yavrusu FLEX BABY ve İstanbul pistinde çok daha sert gruplarda tabelalar yapmış EXPRESSING arasındaki mücadele birinciyi belirler.Son yarışında toparlanma sinyalleri veren KARAPAVLİ bu ayağın sürprizidir.

3.AYAK: Yarış kariyerinin ilk ve tek parlak performansını gerçekleştirdiği son yarışı ile takibime giren GİDEREGİDER bugün biraz daha üstüne koyabilirse aynayı ilk gören isim olur. Yaşça büyük rakipler yanına, en ağır kilo ile koşacak olan TAŞKESEN için bahsettiğim detaylar dezavantaj olsa da artan formu ile bu açığı kapatabilir. Bu pisti seven CANŞEN önlerde istediği tempoyu kurabilirse FERHATHAN zor kazanan SAILING NIGHT ve Anotoly temsilcisi BERKİ HATIF sırasıyla dikkate alacağımız isimlerdir.

4.AYAK: İlk kez ters pistte koşacak olmak dışında bir handikapı olmayan SATANHAN bu rakiplerden çok daha üstün bir isim olup pisti yadırgamaması halinde zor geçilir. İhtimallerden yola çıkacak olursak; önde kuracağı temposuyla ROMEO ve son yarışıyla üst gruplara göz kırpan ÖZERDİNÇ yüksek ikramiye hedefleyen kuponlara önereceğim safkanlardır.

5.AYAK: Y-1 Aprantilerine mahsus Şartlı-5 koşuda; kalite olarak bu rakiplerinden çok üstün gördüğüm KIŞLALI kondisyon olarak fit durumda olup bugün karşılaşacağı rakipleri yanında klasını konuşturuyor olması gerekir. İzmir çimini ve bu mesafeleri çok seven KİM TUTAR BENİ daha önce deneyimleri olan aprantisiyle en ciddi rakibi olur. Hep iyi koşup çok zor kazanan SARAYBOSNA başta olmak üzere; KEHKEŞAN, AKARNEJAT ve KOLARAFET sürprizde değerlendirilmelidir.

6.AYAK: Üç yaşlarının sonlarına gelmelerine rağmen halen daha maiden kalan tayların mücadelesinde her türlü sonuçla karşılaşabiliriz. Ancak kalite olarak bu rakiplerden çok daha üstün gördüğüm RIVERS SON Niğdeli gibi kalite safkanın anne kardeşi olması özelliğinin yanı sıra, İstanbul’da çok daha iyi rakipler yanında tatminkar performansları sonrası burada eksik olduğu kaba kum pistte ki ikinciliğinin ardından, çok daha yatkın olduğu çime çıkacağı koşuda günün bankosu adayımdır.

4-9-3-5///7-9-3-10///11-1-2-3-8-7///2-1-5///6-4-5-1-2-7///5

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.