Eray Balcı'nın Bursa at yarış tahminleri

Bursa at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Eray Balcı günün programını değerlendirdi.

07 Mart 2018, Çarşamba 09:39
- A +
Eray Balcı'nın Bursa at yarış tahminleri
7 Mart Çarşamba Bursa at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Eray Balcı günün programını değerlendirdi.

HOŞ GELDİN ERHAN YAVUZ...

Yaşamını Almayan’da idame ettiren jokey kardeşlerimizden Erhan Yavuz’a öncelikle hoş geldin demek istiyorum. Dört aylık aradan sonra bugün, üç ata birden deklare olması artık Türkiye'ye daha sık geleceğinin habercisi olabilir. Dilerim öyledir ve bu önemli değer yeniden ülkemizde at binmeye devam eder. Bu gibi değerlere sahip çıkmamız gerektiği düşüncesindeyim.

1.AYAK: Yarış hayatı süresince ağırlıklı olarak uzun mesafelerde elde ettiği başarılarla bildiğimiz İdil Sultan isimli kısrağın anne-baba bir öz kardeşi olan SAMBERKHAN yedi gün arayla 1800 mesafesinden, 1200 mesafesine dönüş yapıp beklentilerin çok gerisinde kaldığı ancak kesinlikle ölçü almadığım son yarışının ardından, yeniden uzun mesafeye çıkacağı koşuda birinciliğin en güçlü adayıdır. Etkili ataklarla ikincilik elde ettiği koşuda mesafe tutabileceğini belli eden GECE KUŞU ve zaman zaman yaşadığı starttan geç çıkma huyunu bugün bastırabilirse İLBÜKE daha sonra kuponlara yazılmalıdır.

2.AYAK: Bu zamana kadar uzun mesafe atı olarak bellediğimiz SELDANINOĞLU 1200 mesafesinde göstermiş olduğu çok parlak iki yarışı ile bir andan bu mesafeli koşular için de şanslı gösterilen safkanlar arasında yerini almış gözüküyor. Henüz 21 Şubat tarihinde benzer rakipleri geçerken hiç zorlanmayan safkana bugün de ilk şansı veriyorum. Sekiz aylık aranın ardından bir yarış gören AZMİ REİS önlerde aradığı sert tempoyu bulursa bu kez rakibinden rövanşı alır. Bu pist ve mesafelerin potansiyel atlarından biri olan FORDTA TEK son yarışına anlam veremediğim EMBİR HAN ve bütün bu rakiplerinin eksik koşması halinde NİNOŞUN OĞLU sırasıyla değerlendirmeye alacağımız isimler olmalıdır.

3.AYAK: Sorunları giderildikten sonra yarışlar gören MANİDAR için geçen hafta Gündüzeli ekürisine yaptığımız ziyarette bir yarışa daha ihtiyacı olduğunu söylemişlerdi.. O yarışı gören safkan, bugün muhtemelen temposunu belirleyeceği koşunun bitiriş derecesini de belirleyen isim olabilir. Yarış hayatı süresince sadece bir kez tabelanın dışında kalıp, son dört yarışının üçünü kazanma başarısı gösteren MARUF TAY ilk ve tek ciddi rakibi olur.

4.AYAK: Daha önce benzer mesafeye üç kez çıkan MAZARAT bu deneyimini sahaya yansıtıp birinciliğe uzanması gerekir. Tek bulmakta zorlandığım günde bu tayı risk ederek günün limanı olarak değerlendirebiliriz. Bir yarışı diğerine tutmuyor olsa da Wembley Fırtınası gibi mesafe tutan bir safkanın anne kardeşi olan ANFIELD arka arkaya uzun galoplar yaparak hazırlandığı koşuda STILL DREAMING rakip arayan yarışseverlerimize önereceğim isimlerdir.

5.AYAK: Son yarışının bir çıt daha üstüne koyabilirse PLEVNELİ bugünün kazananı olur. Benzer mesafede, benzer rakiplerle karşılaştığı son üç yarışından da birinciliklerle ayrılmayı başaran FIRATIN ÖFKESİ ve bugün rakiplerine kilo verecek olan YARİSSA bu ayağı az atla geçmek isteyecek kuponlar içim yeterlidir. Geniş bütçeli veya günün bu ayağında sürpriz arayışına girecek olan kuponlara; YOLAŞAN,ANILBEY ve KRALIN ADAMI sırasıyla öneririm.

6.AYAK: Kaba kum pistte start aldığı dokuz koşunun beşini kazanırken Bursa pistinde hiç geçilmeyen (4/4) LEXINGTON FIRE bugün rakiplerin sertleşmiş olmasına rağmen bir kez daha kazanmaya yakın olan safkandır. Rakiplerinden ilki; yarışa tempo verecek isim olmasını beklediğim BEDWULF diğeri ise bu pisti seven BAVİ REŞ olmasını bekliyorum.

10-4-9///1-5-3-8-4///5-1///2---5-1///5-4-11-10-3-2///4-1-3
 
 

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...