Doğum sancısı

Trabzonspor yazarımız Serhat Demirtaş'ın durum analizi...

23 Eylül 2011, Cuma 12:00
- A +
Doğum sancısı

Kadronun kağıt üzerinde hiçbir eksiği olmadığı, Şenol Güneş avantajının ne kadar önemli olduğu aşikar...

Tek problem o iyi kadronun takım olamaması. Bir galibiyet bunu sağlamaz ama özgüven ve coşkuyu artırır

Evet paniği gerek yok. Ancaaak... İtalya ‘bidonu’ İnter’i yenmenin getirdiği kredinin de bittiğini unutmamakta fayda var!

Trabzonspor’un mevcut kadrosunu kısa bir süre önce alt alta koymuş, toplamda 31 futbolculuk geniş bir yelpazeye tanık olmuştuk... Evet, Onur, Barış Özbek, Tayfun ile Vittek gibi önemli sakatlar, ligin yanında koşulan ve çok şey anlamına gelen Şampiyonlar Ligi kulvarında da cezalı ve statü mağdurları var. Ancak yine de kağıda yazıldığında birçok sisteme bölünebilecek, alternatiflerin de yakın geçmişin aslarını aratmadığı bir yapılanma, Şenol Güneş gibi ustanın önünde forma bekliyor. O zaman Trabzonspor’un eksiği ne demek mümkün. O sorunun da yanıtı, ‘takım olmakta’ gizli. Çünkü Trabzonspor şu an için iyi bir kadroya sahip. Fakat her iyi kadronun takım olması zaman alır, çok da doğaldır. Bordo-Mavililer’in en büyük handikapı ise son dönemlerin en iyisi olarak kabul edilebilecek geçtiğimiz sezon. Çünkü hem skorsal hem de takım bütünlüğü yönlerden en üstlere çıkmıştı Fırtına. Şimdi olmayacak pozisyonlar verilmesi de, hücumda zaman zaman yaşanan karmaşa da, oyuna sonradan girenlerin katkı anlamında dibe vurması da, bu ‘takım bütünlüğünün’ halen sağlanamamış olmasından.  Evet, panik için erken ve takım içinden konuştuğum önemli futbolcular da ‘bir galibiyet yeter’ noktasında. O bir galibiyet, tabii ki Trabzonspor’u bir anda takım yapmayacak, ama özgüveni artıracak, coşkuyu katlayacak. Ancaak... Artık o futbolcular İtalya ‘bidonu’, ‘yenmeyeni dövüyorlar’ sınıfındaki İnter galibiyetinin kredisinin bittiğini de bilmeli.

Taraftarların görevi

Bu noktada 12. adama sahadaki 11 kadar görev düşüyor... Avni Aker’deki Karabük maçı takım kadar tribünün de sınavıdır. Şimdiki mevcut olumsuzlukların Şenol hoca tarafından zaten tespit edildiğini ve üzerinde çalışıldığını biliyor, sadece yakın gelecek adına enseyi karartmamak gerektiğini söylüyoruz. Ayrıca muhtemel yarış ortaklarının da benzer kayıpları, Trabzonspor için bir başka tesellidir.

Serhat Demirtaş

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.