Dışı farklı; içi aynı!

Gelmiş geçmiş en ilginç görünüme sahip telefonlardan biri olan Passport'un ikinci sürümü geliyor!

14 Haziran 2015, Pazar 00:02
- A +
Dışı farklı; içi aynı!

Geçtiğimiz yaz, BlackBerry'nin amiral gemisi telefonu Passport tanıtılmıştı ve eylül ayında satışa sunulmuştu. Görünene göre firma, şimdi bu telefonun "tazelenmiş" sürümünü sunmak için hazırlanmakta. Ancak Passport 2 ile tasarım değişiyor olsa da, şaşırtıcı bir şekilde, donanım değişmeyecek.

Şu anda "Oslo" kod adı ile tanınan cihaz, karşımıza ilk kez çıkmıyor. Oslo, orijinal Passport'un sert köşelerine ve keskin açılarına göre daha yumuşak ve daha yuvarlak bir görüntü sunmakta ve söylenenlere göre çelik bir kasaya ve gümüş plastik gövde ile plastik bir arka kapağa sahip.

N4BB'nin söylediğine göre Oslo, ilk nesil Passport ile tamamen aynı özelliklere sahip ve bu özelliklerin içerisinde 4.5 inç'lik kare ekran ve 1.440 x 1.440 çözünürlük bulunuyor. Diğer teknik özellikler ise şu şekilde: 2.2GHz Snapdragon 801 işlemci, 3GB RAM ve 32GB dahili hafıza. 13MP kamare ve 3.450mAh batarya da bu listeye eklenebilir.

Oslo'nun EMEA (Avrupa, Orda Doğu ve Afrika) ve APAC (Asya-Pasifik) bölgelerine yöneldiği ve büyük ihtimalle bu bölgelerin arasında Çin'in de bulunduğu düşünülmekte ancak cihazın ne zaman resmi olarak tanıtılacağı belli değil...

Resimlerle: Karşınızda Çin işi BlackBerry - Nokia kırması

Kaynak: CHIP Online

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...