Cinayete teşebbüs!

Açılış dün gerçekleşen Avrupa Oyunları'na 3 sporcuya çarpan otobüsün yol açtığı kaza damgasını vurdu.

13 Haziran 2015, Cumartesi 02:30
- A +
Cinayete teşebbüs!
2016 Rio Olimpiyat Oyunları’na bazı branşlara direkt katılım hakkı tanıyan ve Uluslararası Olimpiyat Komitesi tarafından 4 yılda bir yapılması planlanan Avrupa Oyunları’nın ilki’ne Azerbaycan’ın başkeni Bakü ev sahipliği yapıyor. Açılış dün gerçekleşen organizasyona olimpiyat köyünde yaşanan ve 3 sporcuya çarpan otobüs kazası damgasını vurdu. Sporcular Köyü’ne ulaşımı sağlayan bir otobüs, yerleşkenin içinde yürüyen Avusturya Senkronize Yüzme Takımı’ndan 3 kadın sporcuya çarptı. Otobüsün adeta altına aldığı Luna Pajer ve Vanessa Sahinovic’i hastaneye sevk edildikten sonra, amblans uçakla ülkesi Avustruya’ya götürüldü. Verena Breit’in tedavisi ise yerleşkedeki poliklinikte yapıldı.

Sporcunun omurgası ağır hasarlı!

Özellikle de 15 yaşındaki Vanessa Sahinovic’in durumunun ciddi olduğu belirtildi. Vücudunda birçok kemik kırığı bulunan ve yapılan ameliyat sonrası uyutulan genç sporcunun ölüm tehlikesini atlattığı ancak
omurgasının ağır hasar gördüğü bildirildi. Sahinovic’in komadan çıkarıldıktan sonra ameliyata ihtiyaç duyacağı ve spora devam edip, edemeyeceği de kesin olmadığı ifade edildi. Bu arada diğer iki sporcunun durumunun iyi gittiği açıklandı.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...