Bursaspor'da transfer tahtası açıldı

Bursaspor Başkanı Enes Çelik, kulübün uzun süredir kapalı olan transfer tahtasının açıldığını duyurdu, taraftarlara çağrıda bulunarak kombinelere ve formalara rekor bir düzeyde ilgi göstermelerini beklediklerini belirtti.

Bursaspor'da transfer tahtası açıldı

Geçtiğimiz sezon TFF 2. Lig'den TFF 3. Lig'e düşen Bursaspor'dan taraftarlarına büyük bir müjde geldi. Hedefini yeniden en üst lig olarak belirleyen ve bu doğrultuda çalışmalarını sürdüren Yeşil Beyazlılar'da Başkan Enes Çelik, kulübün uzun süredir kapalı olan transfer tahtasının açıldığını duyurdu.

Haberin Devamı

Başkan Çelik, kişisel sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Transfer tahtasının çözümü sürecinde, sürecin başından beri tek tek dosyalar ile ilgilenen Sn. Emir Çokçağlayan, Sn. Enbiya Topal ve ekibindeki avukat arkadaşlara şahsım ve kulübüm adına çok teşekkür ederim. Tahtanın çözümü için bu temaslar devam ederken maddi anlamda destek bulma sürecinde bizleri yalnız bırakmayan Bakanlarımız Sn. Faruk Çelik ve Mustafa Varank’a, bu kenetlenmede önemli rol oynayan değerli Valimiz Sn. Mahmut Demirtaş’a, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Mustafa Bozbey’e, BTSO Başkanımız Sn. İbrahim Burkay’a, Bursa Ticaret Odası Başkanımız Sn. Özer Matlı’ya ve tüm Bursa iş dünyasına çok teşekkür ediyoruz."

Haberin Devamı

Taraftara kombine ve forma çağrısı

"Şu ana kadar kampanyamıza destek olmuş ve olacak olan tüm iş insanlarımıza bayramdan sonraki süreçte Yönetim Kurulu olarak ziyaretlerde bulunacağız. Artık söz taraftarımızdadır. Kombinelere ve formalara rekor bir düzeyde ilgi göstermelerini bekliyoruz. Bu birlik ve dayanışma ruhunun bayram ve sonrasında da devam etmesini temenni ediyor, hepinize mutlu bayramlar diliyorum."

İlk kez Süper Lig şampiyonu 3. Lig'de...

Süper Lig'de 2009-2010'da şampiyonluğa ulaşarak bunu başaran 5. takım olan 20 puanlı Bursaspor da lige veda etti. Süper Lig'de şampiyon olarak tarihi bir başarıya imza atan Bursa temsilcisi, son yıllardaki başarısız sonuçların ardından 3. Lig'e de düşmekten kurtulamadı. Türk futbol tarihinde ise Süper Lig şampiyonluğu unvanı bulunan bir takım ilk kez 3. Lig'e düştü.

YORUM YAZ