Bu ralli, başka ralli

Türkiye, Altunizade Opet'te Klasik araçları konuk etti. 28 Nisan'da Almanya'dan "Dostluk ve Barış" sloganı ile 355 araçla startı verilen yarışta pilotlar 14 ülkede 9 bin kilometre yol katedip, parkuru Bakü'de tamamlayacak.

05 Mayıs 2012, Cumartesi 12:02
- A +
Bu ralli, başka ralli

Dostluk ve Barış Rallisi olarak da adlandırılan, dünyanın en eğlenceli otomobil yarışı 7. Allgau-Orient Klasik Otomobil Rallisi'nin Türkiye ayağı dün Altunizade'de start aldı. 15 Mayıs tarihinde sona erecek olan bu anlamlı rallide 20 ülkeden 111 takım olmak üzere 655 yarışçı 355 araçla mücadele edecek.

14 ülke topraklarında, 9 bin kilometrelik bir parkuru kapsayan ve ülkelerarası kültür alışverişini pekiştiren bu organizasyon 28 Nisan'da Almanya'dan başladı. Bu ülkeden yola çıkan yarışmacılar Avusturya, Slovenya, Hırvatistan, Sırbistan, Bosna Hersek, Kosova, Arnavutluk, Makedonya, Yunanistan ve Bulgaristan'ı geçerek Türkiye'ye geldi.Yarışçıları Altunizade Opet İstasyonu'nda konuk eden Opet Genel Müdürü Cüneyt Ağca, "Dostluk ve Barış Rallisi'ne katılan sporcuların, Avrupa'dan Asya'ya önemli bir mesafe katettiklerine dikkat çekip, farklı toplumların zenginlikleriyle tanıştıklarının altını çizdi. Türkiye'nin tanıtımına da büyük katkı yapan bu organizasyona Opet olarak destek vermekten duydukları mutluluğu dile getiren Ağca, son durak olan Bakü'ye doğru yola çıkan yarışçılara başarı diledi.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...