TUR2024’te şampiyon Van Den Broek

59. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu tamamlandı. Antalya’dan başlayıp, 8 günde 1.188km yol kat eden bisikletçiler, İstanbul’daki kapanış etabını hava muhalefeti nedeniyle nötrölize finişle geçti. Hollanda Takımı DSMFirmenich’in domine ettiği TUR2024’ü 23 yaşındaki Frank Van Dan Broek kazandı.

TUR2024’te şampiyon Van Den Broek

59.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun 105.4 kilometrelik İstanbul-İstanbul etabı hava muhalefeti ve yağan yağmurun parkuru kayganlaştırması nedeniyle koşulamadı. Bisikletçiler (Nötrölize) yarış dışı olarak İstanbul’da tur atıp etabı tamamladılar. Yarışın Genel Ferdi Şampiyonu, Yeşil Mayo, Kırmızı Mayo ve Beyaz Mayo sahipleri, 7. etaptaki sonuçlar geçerli olmak üzere tescil edildi.

Haberin Devamı

Geçtiğimiz Pazar günü Antalya-Antalya etabı ile start alan ve 8 gün boyunca 1.188 kilometre yol kat eden bisikletçilerin bu yoğun mücadelesi İstanbul’da noktalandı. TUR2024’ü domine eden Hollanda Takımı; DSMFirmenich, 5 etap 1.’liği, Genel Klasman Lideri’ne verilen ‘Turkuaz Mayo’ ve Sprinter Kralı’nın giydiği ‘Yeşil Mayo’yu da alarak evine döndü!. TUR2024’ü ‘Kraliçe Tırmanışı sonrası’ Turkuaz Mayo’yu giyen Frank Van Den Broek kazandı ve 2024’un şampiyonu olarak Turkuaz Mayo’nun ebedi sahibi oldu. Beyaz ve Kırmızı Mayoları da Bike Aid sporcusu Vinzent Dorn elde etti. Takım halinde şampiyonluğu da Q.36.5 Pro Cycling oldu

YORUM YAZ