Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nda 3. Andresen zaferi!

Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’na ‘DSM-Firmenich’ Takımı damgasını vuruyor... Dünkü 125.4km’lik Çeşme-İzmir etabında da Hollanda ekibinin, Danimarkalı pedalı Tobias Andresen yine sahnedeydi. 4. ve 5. etap 1.’liği kazanan 21 yaşındaki sporcu, Çeşme-İzmir etabını (2.50.57) alarak 3. kez kürsü yaptı, aynı zamanda ‘Yeşil Mayo’yu da üzerine giydi

Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nda 3. Andresen zaferi!

59. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’na Hollanda Takımı; ‘DSM-Firmenich’ damgasını vuruyor. Hollanda takımının sporcuları, kardeş payı şeklinde, etapları, mayoları bölüşüyor!... İstanbul-İstanbul son etabı öncesi, Hollanda takımı 5 etap 1.’liği yanı sıra 2 mayoyu da elinde bulunduruyor. Kuşadası-Manisa etabındaki ‘Kraliçe Tırmanış’nda Frank Van Dren Broek’la genel klasman liderini gösteren ‘Turkuaz Mayo’yu alan ekip, dünkü Çeşme-İzmir yarış sonrası da Tobias Andresen’le 5. etap 1.’liğine uzandı, aynı zamanda ‘Sprint Lideri’ni gösteren ‘Yeşil Mayo’yu giymeye hak kazandı.

Haberin Devamı

Bugün İstanbul’da sona eriyor

TUR2024 bugün İstanbul-İstanbul etabıyla son bulacak. Genel klasmanda Tırmanış etabıyla ‘Turkuaz Mayo’yu alan Frank Van Dren Broek ile 2. ve 3. sıradaki rakipleri arasındaki zaman farkı 4 ve 9 saniye... Bu nedenle İstanbul-İstanbul etabı aynı zamanda genel klasman adına büyük çekişmeye de sahne olacak.

YORUM YAZ