Berke&Ferdi FFP kurbanı!

Fenerbahçe, Benfica eşleşmesi için UEFA'ya 23 kişilik listeyi bildirdi. Yeni transferler Berke Özer ve Ferdi Kadıoğlu, finansal fair-play nedeniyle kadroda yer almadı.

04 Ağustos 2018, Cumartesi 06:00
- A +
Berke&Ferdi FFP kurbanı!

Sarı-Lacivertliler, UEFA’yla 2016’da yapılan Finansal Fair-Play anlaşması gereğince 25 yerine 23 kişilik kadro bildirdi.

Yine FFP’deki, “Sattığın oyuncudan elde ettiğin gelir kadar transfer yapabilir” maddesi gereğince yeni transferle Berke Özer ve Ferdi Kadıoğlu, bu listenin dışında kaldı.

Fernandao’yu 2.5 milyon Euro’ya satan Fenerbahçe, 1.5 milyon Euro’ya kiraladığı Ayew’in yanı sıra, bonservisini 1 milyon Euro olarak gösterdiği Barış Alıcı’yı Şampiyonlar Ligi listesine bildirdi. Dışarıda kalan diğer isimler ise sakatlıkları bulunan Aatif, İsmail Köybaşı ve Salih Uçan oldu.

Fenerbahçe, sakatlık gibi bir mazeretle 6 Ağustos akşamına kadar listede 2 değişiklik yapabilir. Ancak bunun için alınacak oyuncunun ya bonservisinin elinde olması ya da öncesinde yeni transferin maliyetini karşılayacak kadar satış yapılması gerekiyor. Fenerbahçe, Benfica’yı elemesi halinde Play-Off turu için yeni listeyi 16 Ağustos akşamını kadar bildirecek.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...