Red Bull Half Court’ta Türkiye finalistleri belli oldu

Her yıl amatör basketbolcuların yeteneklerini gösterdiği sokak basketbolu turnuvası Red Bull Half Court’ta Türkiye finalistleri belli oldu. İzmir’de gerçekleşecek olan finallerde 7 şehirden 16 üniversite takımı şampiyon olmak için mücadele edecek.

Red Bull Half Court’ta Türkiye finalistleri belli oldu

Sokak basketbolu kültürünü yaşatmaya devam eden, Türkiye’nin en yüksek katılımcı sayısına sahip 3x3 basketbol turnuvası Red Bull Half Court’un finalistleri belli oldu.

Haberin Devamı

Bu yıl 25 ülkede düzenlenen Red Bull Half Court’ta İzmir Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşecek olan Türkiye Finali’ne kadınlar kategorisinde eleme maçlarında başarılı olan Pamukkale Üniversitesi, İzmir Kavram Üniversitesi, Üsküdar Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ve Erzurum Atatürtk Üniversitesi takımları katılım gösterecek. Erkekler kategorisinde ise Kocaeli Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Beykoz Üniversitesi, İstanbul Aydın Üniversitesi, OSTİM Teknik Üniversitesi, Eskişehir Anadolu Üniversitesi ve Erzurum Atatürk Üniversitesi ekipleri şampiyon olmak için ter dökecek.

16 sporcu mücadele edecek
Fila, Spalding, McDavid, SneaksUp ve Skoda sponsorluklarında gerçekleşecek olan Red Bull Half Court Türkiye Finali’nde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden de bir erkek ve bir kadın takım şampiyonluk mücadelesi verecek. Üniversite Sporları Federasyonu ile ortaklaşa gerçekleşen Red Bull Half Court Türkiye elemeleri 7-8-9-10 Mayıs tarihlerinde Adana, Ankara, Bursa, Erzurum, İstanbul, İzmir ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde tamamlandı. Türkiye Finali’nde mücadele etmeye hak kazanan 8 erkek, 8 kadın toplamda 16 takım, Red Bull Half Court Türkiye Şampiyonu olmak için 8-9 Haziran tarihlerinde İzmir Cumhuriyet Meydanı’nda birbirlerine karşı mücadele edecek.

Haberin Devamı

Kazanmanın anahtarı 21 sayı

Red Bull Half Court 3x3 basketbol turnuvasında takımlar, 3 ana ve 1 yedek oyuncudan oluşuyor. Maçlar, 10 dakikalık süre ve 21 sayı üzerinden oynanıyor. 21 sayıya ilk ulaşan takım oyun süresi bitmeden maçın kazananı olabiliyor. Maç bitiminde iki takımın skorları eşitse, mücadele uzatmaya gidiyor ve uzatmada 2 sayı bulan takım maçı kazanıyor.

YORUM YAZ