Başkan da kolları sıvadı

Henüz adaylığını resmen açıklamasa da, seçim çalışmalarına başlayan Dursun Özbek’in ardından, başkan Mustafa Cengiz de kolları sıvadı. “Şampiyon olsak bile seçime gideceğim” diyen Cengiz’in planlarında değişiklik yok.

07 Nisan 2018, Cumartesi 15:34 Son Güncelleme:
- A +
Başkan da kolları sıvadı


Galatasaray’da kongre rüzgarları ciddi şekilde esmeye başladı. Eski başkan Dursun Özbek’in aldığı erken seçim kararıyla yapılan kongrede yarışı kazanan Mustafa Cengiz, görevi 4 aylığına devraldığını açıklamıştı. Cengiz’in ön plana çıkan ilk seçim vaadi, “Futbol takımı şampiyon olsa bile, Mayıs ayında seçim yapılacak” olmuştu. Bu söz, adaylığı düşünen isimlere hazırlanmak için önemli bir süre tanıdı. Dursun Özbek de bu isimlerden biri. Henüz adaylığını resmi olarak açıklamasa da, Özbek seçim çalışmalarına başladı ve destek arayışlarını hızlandırdı.

Önde gelenlerle buluşacak

Dursun Özbek’in hamlesinin ardından Mustafa Cengiz de kolları sıvadı. Sözünü tutarak kulübü kongreye hazırlayan ve planlarında bir değişiklik bulunmayan Cengiz, 3 yıl daha Galatasaray’ı yönetebilmek için camianın önde gelenleriyle temas kuracak. Diğer adaylardan Ali Fatinoğlu da çalışmalarını sürdürüyor.

Metin Karabaş

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...